Archives

  • Míčky létaly, lavičky burcovaly. Třetí den FOSFA Olympiády ovládl florbal

    FOSFA Olympiáda břeclavských škol 2026 pokračovala ve čtvrtek 11. června třetím soutěžním dnem. Zatímco venku se po chladnější středě ukázalo slunce a teploty během dne stoupaly až ke dvaceti stupňům, sportovní program se přesunul výhradně do haly. Ta patřila florbalovému turnaji žáků 8. a 9. tříd. Na palubovce se hrálo ve vysokém tempu, o každý míček, každý prostor i každý gól. A stejně jako v předchozích dnech nechyběl důraz na FAIR PLAY.

  • Třetí den FOSFA Olympiády se přesouvá do haly. Florbal prověří rychlost, týmovost i FAIR PLAY

    FOSFA Olympiáda břeclavských škol 2026 pokračuje třetím soutěžním dnem. Ve čtvrtek 11. června čeká žáky 8. a 9. tříd florbalový turnaj, který se odehraje ve sportovní hale. Venku je krátce před devátou hodinou polojasno, teplota se drží kolem 15 stupňů a po deštivé středě působí ráno o něco vlídněji. Dnešní program se ale odehraje výhradně pod střechou – v rychlém tempu, s florbalkami v rukou a s důrazem na týmovou hru.

  • Déšť druhý den FOSFA Olympiády nezastavil. Starší žáci bojovali na oválu, nejmladší ve volejbalu

    FOSFA Olympiáda břeclavských škol 2026 má za sebou druhý soutěžní den. Středa 10. června přinesla úplně jiné podmínky než úvodní den. Po slunci a letních teplotách přišla zatažená obloha, mrholení, občasný mírný déšť, chladný větřík a teplota kolem 15 stupňů. Sportovní energie v areálu TJ Lokomotiva Břeclav ale nezmizela. Na atletickém oválu soutěžili žáci 6. až 9. tříd, ve sportovní hale se do volejbalového turnaje zapojily děti z 1. až 5. tříd.

  • První den FOSFA Olympiády patřil slunci, atletice, volejbalu a FAIR PLAY

    FOSFA Olympiáda břeclavských škol 2026 má za sebou první soutěžní den. Areál TJ Lokomotiva Břeclav se od rána zaplnil školními výpravami, vlajkami, fanděním i prvními sportovními emocemi. Zatímco nejmladší žáci bojovali na atletickém oválu za přímého slunce a při teplotách atakujících třicet stupňů, ve sportovní hale se rozehrál volejbalový turnaj starších ročníků. Úvodní den tak hned ukázal, že olympiáda není jen o výkonech, ale také o odvaze, týmovosti a hodnotách FAIR PLAY.

  • Odměna za celoroční práci. Fotbalisté U19 slaví postup

    Návrat na pozice, kam patří. Přesně s touto ambicí vstupovali dorostenci FOSFA MSK Břeclav U19 do letošní sezony. Po měsících tvrdé práce mohou slavit. Vítězstvím v 5. lize si zajistili postup do 4. ligy a potvrdili, že břeclavský dorostenecký fotbal má svou kvalitu i budoucnost.

  • FOSFA Olympiáda břeclavských škol 2026 odstartovala. Čtyři dny pohybu, FAIR PLAY a školní energie

    Areál TJ Lokomotiva Břeclav se v úterý ráno zaplnil školními výpravami, vlajkami a první sportovní nervozitou. Čtvrtý ročník FOSFA Olympiády břeclavských škol je oficiálně zahájený. Od 9. do 12. června čekají žáky z Břeclavi, Lednice a Valtic čtyři dny soutěží, ve kterých nepůjde jen o medaile, ale také o respekt, radost z pohybu a hodnoty FAIR PLAY.

  • Bronzová tečka za sezonou. Stolní tenistky slaví medaili z mistrovství ČR

    Skvělý závěr sezony zažily stolní tenistky FOSFA LVA. Na Mistrovství České republiky družstev do 15 let v Havlíčkově Brodě vybojovala dvojice Adéla Machová a Bára Cupáková bronzové medaile. Sportovkyně tak potvrdily své místo mezi nejlepšími týmy v republice.

  • Fotbalový víkend přinesl bojovnost i radost ze hry

    Fanoušci mládežnického fotbalu si o víkendu přišli na své. Na hřištích FOSFA MSK Břeclav se během dvou dnů střídal jeden tým za druhým a domácí prostředí nabídlo desítky mladých fotbalistů i spoustu sportovních soubojů a krásných fotbalových momentů. Děti i dorostenci do každého zápasu vložili energii, nadšení a chuť reprezentovat svůj klub.

  • Už za týden startuje FOSFA Olympiáda břeclavských škol!

    Příští týden se areál TJ Lokomotivy Břeclav zaplní sportovci, fanoušky a školními barvami. Čtvrtý ročník FOSFA Olympiády břeclavských škol odstartuje v úterý 9. června a během čtyř dnů propojí stovky žáků z Břeclavi, Lednice a Valtic v duchu sportu a FAIR PLAY. Kdo bude letos bojovat o medaile?

  • FOSFA Mistrovství ČR v boxu poznalo nové šampiony

    Tvrdé souboje, bouřlivá atmosféra a sportovci, kteří v ringu nechali všechno. Česká boxerská elita se na čtyři dny sjela do Havířova. O republikové tituly bojovali zkušení reprezentanti i nastupující generace boxerů a boxerek. Vedle medailových úspěchů šampionát ukázal také respekt k soupeři, vzájemnou podporu a hodnoty FAIR PLAY.