Archives

 • Víte, co je Olympijská charta?

  Největším svátkem světového sportu jsou již více než 100 let olympijské hry. Ale olympiáda, to nejsou jen sportovní výkony na hřištích, stadionech, střelnicích a v bazénech. Myšlenka olympismu je mnohem hlubší.

 • Atletika má za sebou první příměstský tábor

  Stejně jako každé léto, pořádá atletický klub FOSFA Lokomotiva Břeclav pro malé zájemce o atletiku příměstský tábor. Minulý týden proběhl na stadionu Lokomotivy jeho první letošní turnus. Co měly děti na programu a jaké zážitky si odnášejí, na to jsme se zeptali hlavní organizátorky táborů a zároveň trenérky mládeže Kláry Klimovičové a jejího kolegy Jakuba Petrjanoše.

 • Fosfa spustila projekt FAIR PLAY

  Společnost Fosfa, generální partner Českého olympijského týmu, přistoupila k realizaci projektu FAIR PLAY. Jeho smyslem je nasměrovat pozornost veřejnosti k původním olympijským hodnotám a povzbudit vnímání olympiády jako zdroje inspirace a motivace. Klíčovou součástí projektu je výlet šesti mladých výjimečných sportovců z Břeclavska na letní olympiádu v Paříži.

 • Příměstský tábor FOSFA Sport: poslední volná místa!

  Ještě pár posledních volných míst zbývá v prvním příměstském táboře FOSFA Sport. Hledáte-li ještě pro své děti smysluplné vyžití, dlouho neváhejte. Tábor proběhne v termínu 12.-16. srpna.

 • Talent je velmi vzácné zboží a je třeba o něj pečovat

  Dnes se v řeči některých teoretiků zakořeňuje výraz angažovaná ekonomika. Přiznávám, že mu příliš nerozumím. Má snad vyjadřovat jakýsi nový pohled, fakt, že ekonomika, respektive podnikání není jen nástrojem k vydělávání peněz? Tím ale nikdy nebyla. To jen my jsme v mnoha případech opustili ten základní ekonomický postulát, který říká, že základem a prvotním smyslem podnikání je služba potřebám zákazníků. Zisk je pouhým vyjádřením toho, že tu službu provádíme dobře.

 • Lvům to jde i na kolečkách!

  I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se z gólů v síti soupeřů radovala ještě v uplynulých dnech. Konkrétně přípravka, mladší žáci a dorost. Tyto tři věkové kategorie se totiž zapojily do mistrovství republiky v inline hokeji. A výsledek? Dvě medaile!

 • ODM 2024: výkony atletů pohledem trenéra

  Ještě jednou se ohlédneme za účinkováním břeclavských atletů na Olympiádě dětí a mládeže 2024, která probíhala minulý týden v Jihočeském kraji. O rekapitulaci jsme požádali předsedu atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav Zbyňka Chlumeckého.

 • Další medailová nadílka z Budějovic

  Sbírka medailí, které na Olympiádě dětí a mládeže 2024 získali sportovci z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport, se během včerejšího dne rozrostla o další dvě zlaté!

 • Ohlédnutí za účinkováním „dua Cupi“ na ODM 2024

  Jak jsme již v týdnu informovali, sourozenci Bára a Jakub Cupákovi vybojovali na Olympiádě dětí a mládeže 2024 v Českých Budějovicích každý po jedné bronzové medaili v stolně-tenisových čtyřhrách. Po návratu z her jsme jejich tatínka a současně trenéra FOSFA KST LVA Zdeňka Cupáka požádali o bezprostřední dojmy a zhodnocení.

 • Dvě zlaté z Olympiády dětí a mládeže!

  Z dějiště Olympiády dětí a mládeže 2024 včera odpoledne přiletěla další radostná zpráva – břeclavští atleti vybojovali dvě zlaté medaile!