17. srpna 2023

Petr Manuel Ulrych

Stolní tenis

Aktuality

Stolní tenisté bojovali v Senci se silnými soupeři i vedrem

Elitní hráči KST Fosfa LVA mají za sebou druhý z prázdninových kempů. Kromě přípravy v areálu na Slunečných jezerech u slovenského Sence odehráli také náročný mezinárodní mládežnický turnaj JOOLA SATELLITE INTERNATIONAL YOUTH TOURNAMENT SENEC.

Jak jsme již dříve informovali, sedmero elitních hráčů KST Fosfa LVA zamířilo v rámci letní přípravy na prázdninový kemp do Sence na Slovensku. V areálu na břehu oblíbených Slunečných jezer je čekaly pravidelné dvoufázové tréninky v herně STK Senec proložené letními aktivitami a hrami ve vodě. Obrázek o tom, jak si stolní tenisté toto soustředění užili, si můžete udělat z několika příspěvků na facebookovém profilu klubu.

Po třídenním pobytu u jezer zamířili účastníci kempu 13. srpna do nedaleké haly, aby se jako družstvo i jednotlivci zúčastnili velkého mezinárodního turnaje JOOLA SATELLITE INTERNATIONAL YOUTH TOURNAMENT SENEC. Na tomto turnaji, který je součástí tradiční Sattelite Tour, poměřily děti z KST Fosfa LVA síly se zahraniční konkurencí. Letošního ročníku se zúčastnili hráči z Rakouska, Německa, Polska, Ukrajiny nebo Litvy. K náročnosti turnaje přispěly též tropické teploty, v odpoledních hodinách provázené také vysokou vlhkostí. Na takové podmínky není samozřejmě většina hráčů zvyklá, takže o výsledku rozhodovalo kromě aktuální formy i to, jak se kdo dokázal těmto podmínkám přizpůsobit.

Z lednicko-valtické výpravy dosáhly nejlepších výsledků dívky – Barbora Cupáková se probojovala do osmifinále, Eliška Kopřivová dokonce do čtvrtfinále. Mezi chlapci došel v turnajovém pavouku nejdál nejstarší člen výpravy Martin Chromík – do osmifinále. Do vyřazovacích bojů postoupili ze skupiny také Jakub Král, Filip Prchlík a Jakub Cupák, jejich cesta pavoukem nicméně skončila již po prvním či druhém kole. Společně s Martinem Buriánkem a Dominikem Pavlíkem, kteří ze skupiny nepostoupili, se pak zapojili do podpory svých klubových spoluhráčů.

Přestože výprava KST Fosfa LVA nepřivezla z turnaje žádné cenné kovy, představovala akce cenný střípek do celkové mozaiky předsezónní přípravy. Pro některé z hráčů šlo navíc o vůbec první porovnání sil se zahraniční konkurencí, které je pro jejich další rozvoj velmi důležité.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav