09. srpna 2023

Petr Manuel Ulrych

Stolní tenis

Aktuality

Stolní tenisté se vrhli do přípravy na sezonu

Přestože máme za sebou jen něco málo přes polovinu prázdnin, stolní tenisté z Klubu stolního tenisu Fosfa LVA se již naplno pustili do příprav na nadcházející soutěžní sezonu. O detailech jsme během prvního z tradičních prázdninových kempů hovořili se statutárním zástupcem KST Fosfa LVA Peterem Šimonem a hlavní trenérkou mládeže Denisou Pyskatou.

 

Kemp I

Stejně jako v uplynulých letech začal mladým stolním tenistům i letos s příchodem srpna seriál prázdninových kempů. „Náš klub má už od svého vzniku zažité, že dovolenkový měsíc je červenec. Rodiče tak při plánování cest k moři a dalšího programu počítají s tím, že srpen je obdobím příprav na novou sezonu,“ říká Peter Šimon. Skutečné volno ale měli všichni členové zmiňovaného klubu pouze prvních čtrnáct dnů v červenci. Kdo mohl, zapojil se již v týdnu od 17. července do tréninkového režimu. „Bylo důležité, aby měly děti možnost si před prvním prázdninovým kempem zatrénovat, a nemusely se pak jeden až dva dny na kempu rozkoukávat,“ doplňuje Denisa Pyskatá.

První prázdninový kemp probíhal v domovské Lednici v minulém týdnu a zúčastnilo se ho 18 dětí. „Byly rozděleny do dvou výkonnostních skupin a trénovalo se dvakrát denně. Počasí nám nedovolilo skoro žádné venkovní aktivity, výjimkou bylo ranní rozběhání v parku a návštěva ukázky dravců Seiferos,“ ohlíží se trenérka za prvním z prázdninových kempů.

Peter Šimon, statutární zástupce KST Fosfa LVA

Foto: Petr Manuel Ulrych

Kemp II

Dnes se skupina sedmi elitních hráčů KST Fosfa LVA přesouvá na Slovensko. „Míříme na Slunečná jezera v Senci a program kempu, který připravujeme ve spolupráci s klubem z Vyškova, bude velmi intenzivní. Využijeme toho, že se potkáme u vody, a kromě pravidelných dvoufázových tréninků nás čekají i nějaké hry ve vodě, protože na Slunečných jezerech je velmi dobrá kvalita vody, která se dá trochu srovnat s vodou mořskou,“ vysvětluje Peter Šimon. A Denisa Pyskatá dodává: „Nejprve absolvujeme třídenní soustředění v herně stolního tenisu STK Senec. Následně se 13. a 14. srpna zúčastníme mezinárodního turnaje JOOLA SATELLITE INTERNATIONAL YOUTH TOURNAMENT SENEC, kde absolvujeme soutěž družstev i jednotlivců.“

Turnaj bude součástí tzv. Sattelite Tour, tedy každoroční série mezinárodních turnajů v Senci, Havířově a Hluku. „Tyto turnaje mají velkou tradici, letos bude probíhat už 31. ročník. Na turnaje zavítají pravidelně hráči z našich okolních států, ale třeba i z Maďarska, Řecka, Izraele, Ukrajiny, Slovinska, Itálie, Belgie, Litvy či Lotyšska,“ říká Denisa Pyskatá.

Trenérka Denisa Pyskatá

Foto: KST Fosfa LVA

Peter Šimon pak doplňuje, že pro některé děti z KST Fosfa LVA bude tento skvěle obsazený turnaj vůbec první zkušeností se zahraničními soupeři. „Hala v Senci je obrovská a hraje se zároveň na třech desítkách stolů, takže je to takové obrovské ‚mraveniště‘,“ přibližuje atmosféru turnaje.

Kemp III a další příprava

Po návratu ze Slovenska si děti pár dní odpočinou, aby se 28. srpna znovu sešly ve své domácí hale v Lednici na třetím kempu. Tam organizátoři počítají s dvacítkou účastníků.

V mezičase mezi jednotlivými kempy probíhají v halách v Lednici a Valticích standardní tréninky, aby si děti udržely výkonnost. „Srpen je totiž pro nás měsícem, kdy děti nabírají největší množství tréninkového objemu a na tento dobrý základ postupně nabalují další tréninkové jednotky po celou sezonu, tedy od září do června,“ vysvětluje Denisa Pyskatá. V lednické hale bude mít podle jejích slov také od 18. do 23. srpna soustředění brněnský stolně-tenisový klub MS BRNO.  Z našeho klubu se do tohoto soustředění zapojí celkem 10 dětí a 6 dospělých,“ dodává trenérka. Dodejme, že někteří z členů KST Fosfa LVA mají nad rámec letní klubové přípravy ještě individuální program. Barča Cupáková se například v těchto dnech (7.-11. 8.) účastní tréninkového kempu projektu Hledáme budoucí olympioniky v Bystřici nad Pernštejnem. A Eliška Kopřivová s Filipem Fifou Prchlíkem se chystají na mezinárodní turnaj v Hluku (19.-20. 8.).

Nová soutěžní sezona začne stolním tenistům v září. V sobotu 2. září proběhne v lednické hale tradiční turnaj dospělých s mezinárodní účastí, o den později pak krajský turnaj dětí kategorie do 11 let.

Závěrem dodejme, že nedávno vstoupila do trenérských řad KST Fosfa LVA  velmi zajímavá mezinárodní posila! O detaily se s vámi podělíme ještě v průběhu prázdnin, nezapomeňte nás proto pravidelně sledovat.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav