28. března 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Kluby se shodly na plánech pro příští měsíce

Na včerejší pravidelné schůzce v aule společnosti FOSFA proběhla diskuze zástupců klubů z rodiny FOSFA Sport nad plány pro příští období.

Společných plánů, které má šestice klubů v příštích měsících před sebou, není vůbec málo. Z těch nejbližších stojí zcela jistě za zmínku realizace druhého ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol. Do organizace tohoto čtyřdenního sportovního klání pro víc než 800 žáků základních škol a víceletých gymnázií z Břeclavi, Lednice a Valtic se letos zapojí opravdu všechny kluby, takže kromě atletiky, volejbalu, fotbalu, florbalu a stolního tenisu bude na programu i soutěž v judu. FOSFA olympiáda břeclavských škol proběhne v termínu 11.-14. června v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Generálním partnerem bude opět společnost FOSFA, partnerem – stejně jako v loňském roce – Město Břeclav. Veškeré informace včetně detailních propozic najdete tady.

Již následující den, tedy v sobotu 15. června, se posádka poskládaná ze zástupců klubů zapojených do projektu FOSFA Sport postaví na start letošního ročníku závodu dračích lodí Břeclavský drak. Ambicí bude navázat na loňskou velmi úspěšnou premiéru.

Stejně jako v loňském roce je v plánu společný zájezd na atletický mítink Zlatá tretra do Ostravy. A v závislosti na tom, kteří břeclavští sportovci se probojují na letošní Olympiádu dětí a mládeže v jižních Čechách, by se zřejmě měli vybraní členové klubů vypravit do Českých Budějovic povzbudit své vrstevníky.

Dalším společným počinem klubů zapojených do projektu bude první příměstský tábor FOSFA Sport. Čtyři desítky břeclavských dětí díky tomu dostanou v týdnu od 12. do 16. srpna šanci vyzkoušet si pod vedením profesionálních trenérů různé sportovní disciplíny a prožít pět dnů ve společnosti stejně naladěných kamarádů. Více informací o příměstském táboru, v kterém zbývá ještě pár volných míst, najdete v samostatném článku zde.

Synergie plynoucí z příslušnosti k projektu FOSFA Sport by kluby měly využívat i v jiných sférách. Například při sdílení určitých zdrojů. Úvahy směřují třeba ke společnému využití služeb fyzioterapeuta.

Vedle společných aktivit plánují kluby samozřejmě i své vlastní. I o těchto turnajích či společenských akcích budeme pochopitelně na našich stránkách a sociálních sítích zavčas informovat.

Veškeré aktivity projektu a do něj zapojených klubů směřují k naplňování společných cílů. Vedle toho základního, kterým je motivovat děti a mládež ke sportu, jde o posilování všestrannosti a týmové spolupráce, rozvíjení sociálních vazeb či propojování různých sportovních odvětví. Respekt, úcta, disciplína a důvěra, to jsou klíčové hodnoty, které by si děti díky sportu měly nést s sebou po celý život.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav