08. února 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Chcete na olympiádu? Máte ještě jednu šanci

Do zahájení letních olympijských her zbývá 169 dnů. Chcete-li se do Paříže vydat a podpořit své favority, máte dnes nejspíš poslední šanci pořídit si vstupenky. V klidu naopak mohou být držitelé Speciálního ocenění Fosfa z prvního ročníku našich výročních cen – místa mají jistá a program jejich zájezdu dostává pevné obrysy.

Hry XXXIII. olympiády se ve francouzské metropoli uskuteční v termínu 26. července až 11. srpna tohoto roku za enormního zájmu potenciálních návštěvníků. Celkový počet vstupenek dosáhl neuvěřitelné hodnoty 10 milionů kusů. Nejspíš i proto, že se olympiáda po delší době koná v Evropě (a v Paříži po dlouhých 100 letech), bylo zájemců mnohem více a tak organizátoři přistoupili k losování. Drtivá většina vstupenek už má své majitele. Že mezi nimi nejste a přesto byste se rádi na olympiádu vypravili? Jedna šance tady je – úderem dnešní 10. hodiny jde do prodeje ještě jedna várka vstupenek. Půjde zhruba o dva miliony lístků průřezově na všechny sporty, na některé ovšem jen ve velmi omezeném počtu, upozornil na svých stránkách Český olympijský výbor. Ceny se různí, 45 % nově prodávaných vstupenek prý ale bude v ceně do 100 eur. Ale pozor, zatímco v prvním kole rozhodovala fortuna, dnes půjde o rychlost. Podmínkou pro nákup vstupenek je registrace na oficiálních stránkách https://tickets.paris2024.org/.

Svá místa v hledištích má každopádně jistá šestice držitelů Speciálních ocenění Fosfa. Podle aktuálních informací vyrazí tito břeclavští sportovci do Paříže zřejmě 3. srpna a na programu zájezdu budou mít mimo jiné účast na atletických závodech a na tenisovém turnaji. Zcela jistě si důkladně prohlédnou Olympijskou vesnici, nejspíše je čeká setkání s vybranými českými sportovci a dostatek času budou mít i na prohlídku krás francouzského hlavního města. O jejich pařížském dobrodružství vás samozřejmě budeme v létě průběžně informovat.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav