Boj s obezitou vyhrává sport
Rozmohl se nám takový nešvar. Tak by se slovy klasika dal nazvat zdravotní stav a stravovací návyky českých dětí. Podle studie ministerstva zdravotnictví z roku 2021 totiž například každý čtvrtý třináctiletý chlapec trpěl v roce 2021 obezitou a dalších 12 % nadváhou. Alarmující čísla podtrhuje dlouhý výčet zdravotních obtíží, kterými mohou tito mladí lidé trpět jak okamžitě, tak později v dospělosti, pokud svůj životní styl nezmění. Díky sportovním klubům FOSFA Sport však nemusí být boj s nadváhou marný!



