29. listopadu 2023

-fs-

Volejbal

Aktuality

Žákyně Lokomotivy úspěšné v dalším kole Českého poháru

Třetí kolo Českého poháru skončilo pro starší žákyně A volejbalového oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav nadmíru úspěšně - prvním místem ve skupině.

Přestože od turnaje uplynulo už pár dnů (konal se v Hradci Králové v termínu 18.-19. listopadu), stojí za to se k němu vrátit.

Trenér starších žákyň Martin Wozar se za turnajem, na který břeclavské družstvo vycestovalo v plné sestavě, právem ohlíží s uspokojením. „První sobotní zápas jsme odehráli proti Vyškovu D. Děvčata hned od úvodu hry hrála soustředěně a bez chyb, vše se dařilo, měla tvrdá a přesná podání a tím nenechala rozehrát soupeře,  jasně tedy vyhrála 25:10. Druhý set byl podobný tomu prvnímu, skončil 25:16 pro naše děvčata,“ říká Martin Wozar.

V druhém zápasu nastoupily břeclavské žákyně proti týmu Vyškov C. V duchu pravidla, že vítězná sestava se nemění, poslali trenéři na hradeckou palubovku stejnou základní sestavu. „Děvčata vlétla do zápasu sebejistě. Jejich bezchybná hra na síti podpořená skvělou obranou a kvalitním podáním jim umožnila vytvořit hned v úvodu hry desetibodový náskok a první set vyhrála 25:12,“ líčí Martin Wozar. Ve druhém setu provedlo trenérské duo v sestavě pár změn,  soupeř se rozehrál, přesto nenechala břeclavská děvčata nic náhodě a druhý set vyhrála poměrem 25:20.

V třetím zápase jim byl soupeřem domácí tým mohutně podporovaný početnou skupinou fanoušků. „Soupeř hrál velmi dobře a tento zápas jsme prohráli 2:1 na sety,“ uvádí Martin Wozar. Jedním dechem ale dodává: „Poslední sobotní zápas už byl opět v naší režii a hladce jsme vyhráli 25:16 a 25:19 nad týmem Žďár nad Sázavou.“

V neděli pak čekaly tým Lokomotiva Fosfa Břeclav dva zápasy. „První zápas jsme odehráli proti Přerovu. Úvodní set se pro nás nevyvíjel dobře. Hned zkraje nás soupeř ve všech herních činnostech přehrával a za stavu 10:2 pro Přerov jsme si museli vzít time out. Děvčata jsme museli trochu povzbudit a poradit jim, jak mají hrát,“ říká trenér. Tato strategická pauza se neminula účinkem – břeclavské hráčky od té chvíle hrály bez chyb, set otočily ve svůj prospěch a vyhrály 25:18. V druhém setu už děvčata podle Martina Wozara hrála svoji hru a po dobrém výkonu jak na podání tak v útoku vyhrála 25:13. Poslední víkendový zápas pak Břeclavanky sehrály proti Lanškrounu B. „První set děvčata soupeře podcenila, ale přesto se dokázala vrátit do hry a získat první set 26:24,“ říká trenér a dodává, že druhý set už byl lepší a po soustředěném výkonu dívky vyhrály 25:12.

„Byl to velmi náročný víkend. Děvčata ale předvedla každá svůj kvalitní individuální výkon a ten přenesla na krásnou týmovou hru. Po pěti výhrách 2:0 a jedné prohře 2:1 obsadily krásné první místo ve skupině,“ uzavírá trenér Martin Wozar.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav