23. října 2023

Jakub Jukl

Volejbal

Aktuality

Volejbalové drama starších žákyň

V sobotu 21. října nastoupily starší žákyně volejbalového týmu Lokomotiva Fosfa Břeclav hned ke třem utkáním v nejvyšší skupině krajského přeboru. Čekala je hned tři náročná utkání. Jak se jim dařilo, na to jsme se zeptali jejich trenéra Martina Wozara.

„Bezprostředně po sobě jsme absolvovali hned tři utkání. Do prvního jsme nastoupili proti vyrovnanému soupeři, družstvu VK KP Brno B. Hned první set jsme suverénně vyhráli, ale ve druhém nám to Brňanky vrátily v podobném poměru. Šli jsme tedy do tiebreaku, kde se oba týmy přetahovaly o vedení. Utkání nakonec rozhodla naše kapitánka, která čtyřmi skvělými podáními zajistila vítězství břeclavských volejbalistek,“ popisuje Martin Wozar první utkání.

K tomu druhému nastoupily jeho svěřenkyně téměř vzápětí, po dvacetiminutové přestávce. A rovnou proti nejlepšímu jihomoravskému týmu, VK PFN Znojmo. „Co říci? Znojemské hráčky jsou oproti našim děvčatům starší a vyhranější. V utkání potvrdily roli favoritek, nasadily od začátku drtivé podání, a tak jsme prohráli oba sety,“ konstatuje věcně břeclavský trenér.

Ve třetím utkání už šlo o všechno – pokud by je hráčky Lokomotiva FOSFA Břeclav prohrály bez zisku setu, sestoupily by z elitní čtveřice jihomoravského krajského přeboru. Bylo potřeba zabojovat. Trenér měl před sebou nesnadný úkol: motivovat děvčata k co nejlepšímu výkonu. Jak se mu to povedlo?

„Před posledním utkáním jsme si museli sednout v šatně. Holky byly na dně po prohře se Znojmem. Snažil jsem se je namotivovat, co to šlo,“ líčí Martin Wozar. Ale když hráčky těsně před polednem nastoupily na hřiště proti týmu TJ Junior Brno, jako by trenérovo povzbuzování vůbec nezabralo. První set prohrály. „O přestávce jsem jim musel ještě jednou promluvit do duše. Ve druhém setu už děvčata opravdu bojovala, i když se pro nás vyvíjel nepříznivě. Prohrávali jsme už 23:20, ale v tu chvíli náš tým zase podržela kapitánka – v pěti podáních obrátila stav a my jsme set vyhráli,“ vykresluje dramatický průběh utkání Martin Wozar a přechází k jeho zakončení: „Pak následoval tiebreak. Tam jsme sice prohráli, ale to nebylo důležité – důležitý byl ten jeden vyhraný set. V závěrečném součtu nám právě on pomohl k udržení v elitní čtyřce.“

Martin Wozar

Foto: Hana Březovičová

Jak hodnotí trenér výkon svého týmu, co bylo největší slabinou a co by naopak vyzdvihl? „Největším problémem jsou nevyrovnané výkony – děvčata třeba zahrají jedno utkání skvěle a hned na to v dalším propadnou. Ale to je v téhle věkové kategorii běžné,“ věnuje se Martin Wozar nejprve slabinám. „Ale na druhou stranu, tým hraje dobře, holky si nahrávají, používají techniky, které trénujeme, hezky se na hru kouká. A co musím vyzdvihnout, je atmosféra, kterou děvčatům vytvořili domácí fanoušci. Potěšilo mě, že jich tu dneska bylo opravdu hodně, zejména rodičů. Ti hnali tým kupředu, a i to se určitě podepsalo na konečném dobrém výsledku našeho družstva,“ pochvaluje si trenér atmosféru v hale Lokomotivy.

A co čeká břeclavské volejbalistky dál? „Teď budeme mít tři týdny zápasovou přestávku, čas budeme věnovat hlavně léčbě zranění po posledních utkáních. Pak budou následovat tři týdny zápasů krajského přeboru. Náš cíl je jasný – udržet se i nadále v elitní čtyřce. Tak, jako se nám to povedlo dnes,“ říká Martin Wozar. Pokud fanoušci vytvoří volejbalistkám takovou atmosféru, jako dnes na domácím stadionu, jistě se jim to podaří.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav