23. srpna 2023

-fs-

Volejbal

Aktuality

Volejbalová příprava je v plném proudu

Uprostřed letního soustředění jsme tento týden zastihli členy volejbalového oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav. Předsedu a jednoho z trenérů tohoto klubu Ivana Rylicha jsme požádali o stručné shrnutí toho, co se vlastně na „Lokači“ od pondělí do pátku odehrává.

Hned zkraje je třeba říct, že nejde o dění úplně výjimečné – letní soustředění je naopak dlouhodobě tradiční součástí předsezonní přípravy. Od běžných tréninků se odlišuje mimo jiné tím, že se v areálu potkává větší množství hráčů všech věkových skupin. „Máme tady všechna naše družstva, tedy od nejmladších žákyň a žáků přes kadetky a kadety až po juniorky. Večer pak trénují ženy,“ vysvětluje Ivan Rylich, podle kterého se soustředění účastní asi 60 hráček a hráčů mládežnických kategorií a 18 žen. Mládež má soustředění rozděleno na dopolední a odpolední blok. „Dopoledne se vždy na oválu pro jednu část skupiny realizuje atletická příprava, druhá část se v hale věnuje přípravě volejbalové. Po hodině a půl si skupiny svá stanoviště vymění. Ve dvanáct hodin máme oběd a odpočinek, v patnáct hodin pak začíná odpolední blok. V něm se skupiny opět střídavě věnují kondičnímu tréninku ve venkovním areálu a herní přípravě v hale,“ popisuje organizaci soustředění Ivan Rylich.

Volejbalová příprava je přitom každý den zaměřena na specifické herní činnosti a situace. „Jeden den se zaměřujeme na odbíjení prsty, druhý den drilujeme bagr, třetí den trénujeme podání, další zase bloky,“ dává nahlédnout do zákulisí přípravy břeclavských volejbalových nadějí Ivan Rylich. Mládežnické tréninky končí každý den v 18 hodin společným tanečkem, pak už přichází řada na dvouhodinovou přípravu ženského týmu.

Pro úplnost dodejme, že na součástí letní přípravy nejmladších břeclavských volejbalistů byl na konci července týdenní příměstský tábor v areálu ZŠ Slovácká. Naopak nejzkušenější hráčky Lokomotivy Fosfa Břeclav zase do přípravy na novou sezonu, v které budou nastupovat v druhé nejvyšší ženské soutěži, naskočily rovnýma nohama 5. srpna první ostrou prověrkou. Na tradičním turnaji Hanácké vdolek v Kojetíně vybojovaly v konkurenci 11 dalších týmů výborné třetí místo.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav