Výroční akademií včera vyvrcholily oslavy sedmdesátého výročí volejbalového oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav. Hosté si připomněli bohatou historii břeclavského klubu, během herních ukázek poznali jeho aktuální formu a seznámili se s jeho rozvojovými plány.
14. listopadu 2024
-fs-
Volejbal
Aktuality
Volejbalová akademie 70: důstojný vrchol oslav FOSFA Lokomotiva Břeclav
Pozvání na výroční akademii se dostalo všem současným hráčům a jejich rodičům, bývalým členům, zástupcům partnerů, vedení města, představitelům krajského i národního volejbalového svazu, zástupcům břeclavských základních škol i široké veřejnosti z projektu Volejhrátky. A akce se u nich setkala s velkou odezvou – hala Lokomotivy byla zaplněna do posledního místa.
Program akademie odstartoval úvodním slovem předseda oddílu Ivan Rylich, který krátce zavzpomínal na zakladatele oddílu. O rozjezd naší volejbalové lokomotivy se v roce 1954 postarali pan Josef Žůrek, paní Naděžda Bábovková a pan Svatopluk Fučík, ke kterým se následně přidali pánové Josef Bartoš, Vladimír Schejbal a další,“ uvedl Ivan Rylich. Tyto osobnosti a důležité milníky připomněl i následně promítaný videoklip dokumentující historii břeclavského volejbalu od roku 1954. Po jeho skončení předaly současné juniorky upomínkové předměty některým osobnostem, jež se zapsaly do historie oddílu.
Výjimečným okamžikem Volejbalové akademie 70 bylo slavnostní představení nových dresů, v kterých budou břeclavské volejbalistky a volejbalisté nastupovat do svých soutěží. Sady dresů pro všechny členy převzalo od společnosti Fosfa, která je generálním partnerem oddílu, družstvo kadetek. Společnost Fosfa na volejbalové akademii zastupovali generální ředitel Ivan Baťka, marketingový ředitel Jiří Černák a marketingový specialista Antonín Palán.
V programovém bloku věnovaném současnosti břeclavského volejbalu se hostům představila všechna družstva, jež aktuálně tvoří strukturu oddílu, tedy od přípravky až po druholigový celek žen. Došlo i na dvě herní ukázky – své dovednosti předvedla družstva barevného minivolejbalu a kadetek.
Akademie byla rovněž příležitostí k prezentaci projektu FAIR PLAY v rámci aktivit FOSFA Sport, jehož je volejbalový oddíl nedílnou součástí. Jak zaznělo z úst generálního ředitele Fosfa Ivana Baťky, společnost Fosfa prostřednictvím projektu FAIR PLAY připomíná široké veřejnosti své hodnoty: respekt, úctu, disciplínu, důvěru, výjimečnost a přátelství, které jsou v souladu s původními olympijskými hodnotami a jsou zásadní pro úspěch nejen ve sportu, ale i životě jako takovém. Diváci rovněž zhlédli televizní spoty zmiňovaného projektu. V krátkém rozhovoru se od jedné z jeho ambasadorek Veroniky Vašíčkové, jež nastupuje za družstva žen a juniorek FOSFA Lokomotiva Břeclav, dozvěděli o jejích zážitcích a dojmech z návštěvy olympijských her v Paříži, které mohla získat právě díky projektu FAIR PLAY.
Organizátoři Volejbalové akademie 70 nezapomněli ani na významné odchovance břeclavského oddílu. V jejich výčtu nechyběla jména Magdaleny Bukovské, Daniela Fabikoviče a Richarda Strušky, kteří poslali své video pozdravy z Francie a USA, kde nyní úspěšně hrají volejbal. Tito volejbalisté poblahopřáli oddílu k jubileu prostřednictvím svých předtočených medailonků. Další odchovanci pak byli přímo v sále a mohli tak – stejně jako nejaktivnější rodiče současných členů oddílu – převzít upomínkové předměty.
Neformální rozhovory účastníků Volejbalové akademie 70 se protáhly do pozdních večerních hodin. Důležité přitom je, že k domovům se hosté rozcházeli s pocitem, že břeclavský oddíl má za sebou sice bohatou minulost, ale že současné vedení dělá vše pro jeho úspěšnou budoucnost.