06. září 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Většina klubů z rodiny FOSFA Sport přijímá nové členy

Začátek školního roku je tradičně obdobím, kdy řada rodičů pro své potomky hledá ty pravé zájmové kroužky či sportovní oddíly. Je-li to i váš případ, ušetřili jsme vám práci a prošli za vás náborové možnosti ve všech šesti klubech aktuálně zapojených do projektu FOSFA Sport.

Atletika

Máte-li pocit, že má vaše dcera či váš syn vlohy pro atletické disciplíny, vězte, že atletický oddíl Fosfa Lokomotiva Břeclav i letos nabírá nové členy. „Momentálně máme naplněny dvě skupiny předškoláků, které trénují v pondělí od 14:30 a skupinu mladší přípravky, tedy dětí ročníků 2015-2017, které mají tréninky vždy v úterý a ve čtvrtek od 16 hodin. Místo máme ještě ve starší přípravce, která je určena dětem ročníků 2013-2014 a jejíž tréninky probíhají vždy v úterý a čtvrtek mezi 15. a 16. hodinou,“ vysvětluje Zbyněk Chlumecký, předseda oddílu. „Přihlášky přijímáme i na tréninky žactva, které jsou vždy v pondělí, středu a pátek od 15 hodin,“ dodává. Výše příspěvků pro celý školní rok je 2800 Kč. Více informací najdete na webu https://atletikabv.cz/pripravka/zakladni-info.

 

Volejbal

Ve stejném areálu sídlí také volejbalový oddíl Fosfa Lokomotiva Břeclav. Nábory nových členů do přípravek ovšem probíhají v tělocvičnách břeclavských základních škol. V ZŠ Na Valtické trénují děti z 1.-3. tříd každé úterý od 14:00 do 15:30.  V ZŠ Slovácká pak probíhají tréninky dívek a chlapců z 1.-2. tříd v úterý a čtvrtek od 16:15 do 17:15 hod., dězi z 3.-5. tříd zde mají tréninky od 16:15 do 17:45. Máte-li zájem zapsat svou dceru či svého syna na volejbal, kontaktujte předsedu klubu Ivana Rylicha na e-mailu ivan77@email.cz. Více informací získáte na webu www.volejbalbreclav.cz.

 

Fotbal

Jestliže vaší ratolesti visí nad postelí plakáty Messiho či Ronalda, zamířit byste s ní měli na stadion Slovanu, kde celoročně probíhají nábory chlapců i dívek do přípravek fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav. Kontaktní osobou je pro tyto účely Martin Marták, sekretář klubu a hlavní trenér „lvíčat“. S ním se můžete domluvit, kdy si přijde vaše dítko fotbal vyzkoušet – pište na mskbreclav@seznam.cz, případně volejte na 724 153 217. Klub na svých stránkách slibuje, že si děti budou moci pod vedením zkušených trenérů vyzkoušet různé sportovní disciplíny a především se přiblížit nejpopulárnější kolektivní hře na světě – fotbalu. „Naučíme je hrát fotbal, sportovat, spolupracovat v kolektivu a v neposlední řadě si najde nové kamarády,“ píše se na stránkách FOSFA MSK Břeclav.

 

Hokej

Rovněž hokej si mohou děti vyzkoušet kdykoli v průběhu roku. „Případní zájemci se mohou dostavit na kterýkoliv z tréninků naší hokejové přípravky, které se konají každou středu, sobotu a neděli,“ říká Nela Bartalová, trenérka žákovských týmů. „S sebou stačí donést brusle, helmu – klidně lyžařskou nebo cyklistickou, rukavice, popřípadě nějaké chrániče na kolena a lokty,“ dodává. Nábor se týká dětí od 3 let až do prvního stupně ZŠ. Výše příspěvků pro začínající hokejisty v přípravce je 6 000,- za celou sezonu, přičemž po zaplacení mají hráči nárok na zapůjčení hokejové výstroje. Vše najdete také na webu HC Lvi Fosfa Břeclav.

 

Judo

S velkým převisem zájemců o členství se tradičně setkává judistický oddíl Soukromé školy bojových sportů Břeclav. „Tuto sezonu už zapisujeme jen do pořadníku. Jakmile se místo uvolní, můžeme nabrat další zájemce,“ vysvětluje majitel školy Michal Kváš. Zájemci se do pořadníku mohou zapisovat celoročně a žádné vybavení k tomu, aby začali s judem, nepotřebují. „Tento rok přijímáme nejmladší ročník 2018,“ doplňuje Michal Kváš. Základní výše členských příspěvků pro je pro tuto sezonu nastavena na 3300 Kč za půl roku. Podrobnosti případně najdete na stránkách školy.

 

Stolní tenis

Přípravku pro začínající děti ve věku od pěti do osmi letos otevírá v těchto dnech Klub stolního tenisu Fosfa LVA. „Primárně máme zájem o šikovné prvňáky,“ vysvětluje statutární zástupce klubu Peter Šimon. „Zájemci se mohou přihlásit prostřednictvím klubového e-mailu, telefonicky, případně osobně na tréninku,“ doplňuje.

Klub aktuálně vedle domácí Lednice rozvíjí tréninkové aktivity i ve Valticích, Velkých Bílovicích a Velkých Pavlovicích. Tréninky přípravky probíhají podle Petera Šimona v těchto místech a časech:

 

Sportovní hala Lednice

–        úterý od 16:00 do 17:30 (max. 8-12 dětí)

–        čtvrtek od 16:00 do 17:30 (max. 8-12 dětí)

 

Tělocvična ZŠ Valtice

–        pondělí od 16:00 do 17:30 (max. 6 dětí)

–        středa od 16:00 do 17:30 (max. 6 dětí)

 

Tělocvična ZŠ Velké Bílovice

–        pondělí od 15:00 do 16:30 (max. 8-12 dětí)

 

Tělocvična ZŠ Velké Pavlovice

–        středa od 15:00 do 16:30 a od 16:30 do 18:00 (max. 8 dětí na 1 skupinu)

 

A kolik zaplatíte? Členské příspěvky jsou nastavené na celé pololetí ve výši 500 Kč pro děti trénující jednou týdně, resp. 1000 Kč pro členy absolvující dva tréninky do týdne. „Rodiče mohou přihlásit dítě až na základě dvou libovolných návštěv. Začínající dítě bude potřebovat vhodné sportovní oblečení, sálovou obuv, švihadlo a vlastní pálku, jejíž nákup je nutné konzultovat s trenérem,“ říká Peter Šimon, podle kterého je na trhu přes 1500 různých potahů, z nichž ne všechny jsou vhodné pro začínající děti. „Na první tréninky bude možné pálku zapůjčit,“ dodává.  Stránky klubu najdete ZDE.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav