29. září 2023

Jakub Jukl

Fotbal

Aktuality

V Břeclavi se utkají mladí fotbalisté tří zemí

V sobotu 7. října proběhne na břeclavských fotbalových hřištích závěrečný čtvrtý turnaj seriálu FOSFA Břeclav Cup 2023, tentokrát v kategorii U 11, tedy starší přípravky.

Na čtyřech břeclavských hřištích se představí šestnáct celků ze tří zemí: třináct z České republiky, jeden ze Slovenska a dva z Rakouska. „Podařilo se nám do Břeclavi přivést špičkové týmy včetně takových jmen, jako jsou Sparta Praha, Baník Ostrava či Sigma Olomouc. Naše děti tak mohou změřit síly s těmi opravdu nejlepšími,“ pochvaluje si předseda klubu FOSFA MSK Břeclav Alexandr Hrabal.

Podle jeho slov je cílem seriálu turnajů FOSFA Břeclav Cup 2023, aby se doma i v cizině vědělo, že v Břeclavi se hrají opravdu kvalitní fotbalové turnaje. A že se to daří, o tom svědčí i skutečnost, že už letos museli pořadatelé některé týmy, které projevily přání na turnaji hrát, odmítnout.

„Bylo to z čistě kapacitních důvodů,“ vysvětluje Alexandr Hrabal. „Po předchozích zkušenostech ale víme, že organizačně bychom to zvládli. Tak snad v příštích letech,“ dodává.

A jakým systémem se bude turnaj hrát? Týmy budou rozděleny do dvou skupin, v nichž budu hrát každý s každým. Poté bude následovat play-off, v němž proti sobě nastoupí z obou skupin vždy první tým proti prvnímu, druhý proti druhému atd. Tyto zápasy pak určí konečné pořadí.

Na závěr nezbývá, než pozvat vás na zápasy turnaje FOSFA Břeclav Cup a představit účastníky. Na břeclavské trávníky vyběhnou hráči těchto celků:

FC Zbrojovka Brno

FC Dosta Bystrc

FC Kyjov 1919

Dynamo České Budějovice

SK Sigma Olomouc

FC Sparta Brno

MFK Karviná

AC Sparta Praha

SFC Opava

FC Hradec Králové

1. FC Slovácko

FC Baník Ostrava

WAF Brigittenau (Rakousko – Vídeň)

FC Mistelbach (Rakousko)

MFK Skalica (Slovensko)

A samozřejmě fotbalisté pořadatelského klubu FOSFA MSK Břeclav. Těm budeme určitě fandit nejvíce. Přijďte je také povzbudit!

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav