26. října 2023

Petr Manuel Ulrych

Judo

Aktuality

Tvrdonické ponaučení pro břeclavské judisty

Devatero mladých břeclavských judistů se o víkendu vydalo do Tvrdonic na turnaj nazvaný Memoriál Jiřího Hasila. Jaké výsledky členové Soukromé školy bojových sportů Břeclav zaznamenali, na to jsme se zeptali jejich hlavního trenéra Michala Kváše. Probrali jsme i plány do zbytku podzimní části sezony.

Na úvod připomeňme, že turnaj pořádají tvrdoničtí judisté na připomenutí památky svého někdejšího trenéra, mistra Evropy v kategorii veteránů, Jiřího Hasila. Soutěže se účastní na dvě stovky judistů v různých věkových kategoriích – letos se na tatami v tvrdonické sokolovně postavila mláďata (U10), mladší žákyně a žáci (WU12 a MU12) a nakonec i muži. Z Břeclavi tentokrát do nedalekých Tvrdonic zamířila devítičlenná sestava zápasníků v dětských kategoriích. Byl to pro ně první turnaj po prázdninové přestávce, pro některé šlo dokonce o vůbec první seznámení se závodním judem.

„Nováčci byli hodně nervózní, ale překonali to. Poprali se tak jak se soupeři, tak s vlastní nervozitou,“ ohlíží se za sobotní soutěží Michal Kváš, majitel a hlavní trenér Soukromé školy bojových sportů Břeclav. „V některých zápasech šlo vidět, že jsme měli opravdu dlouhou přestávku, v jiných pak, že to bylo úplně poprvé. Jako trenéři jsme zkrátka viděli spousty chyb, z kterých se musíme poučit a na kterých musíme na trénincích zapracovat,“ hodnotí vystoupení svých svěřenců.

I přes tyto nedostatky přivezli břeclavští judisté ze soutěže několik hezkých umístění. Stříbrné medaile vybojovali Martin Barcůch a Ondřej Děd, bronzové Samuel Rusnok, Ondřej Křivánek, Radim Zajíc, Nikol Dědová a Tomáš Polách. Pomyslnou bramborovou pak Vojta Gigerich.

Další soutěže na obzoru

Judisty z břeclavské školy nyní čeká nejen intenzivní příprava a náprava nedostatků, ale také další zajímavé turnaje. Již příští sobotu (4. listopadu) se čtyři z nich, kteří se nominovali svými výsledky na předchozích turnajích, zúčastní mistrovství republiky v Ostravě. „Půjde o mistrovství pro děti do 14 let a účastnit se budou opravdu ti nejlepší z celé republiky. Pojedeme se zkrátka poprat s elitou,“ vysvětluje Michal Kváš.

O týden později, tedy v sobotu 11. listopadu, se velký počet členů břeclavské školy vydá do Kostic na Memoriál Jaroslava Krásného. „Tam se chceme zúčastnit s co největším počtem dětí, aby si to nováčci vyzkoušeli a naši osvědčení závodníci, aby si potvrdili, jak jsou šikovní,“ plánuje Michal Kváš.

Vrchol sezony pak přijde v sobotu 18. listopadu. Bude jím Šampionát Moravy mláďat a mladšího žactva ve Veselí nad Moravou. „Toto je soutěž určená zkušeným závodníkům a určitě se tam půjdeme poprat o ta nejlepší umístění,“ avizuje majitel a hlavní trenér Soukromé školy bojových sportů Břeclav Michal Kváš.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav