25. června 2024

Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Trojlístek z FOSFA KST LVA se představil na Prague Grand Prix 2024

Prague Grand Prix je jedním z největších turnajů ve stolním tenise s mezinárodní účastí v České republice. Letošního ročníku se zúčastnilo přes 400 stolních tenistů všech věkových kategorií z přibližně dvou desítek zemí. Tři naděje měl ve hře i FOSFA KST LVA.

Z lednicko-valtického klubu se turnaje ve třech věkových kategoriích účastnilo trio ve složení Bára Cupáková (U11), Jakub Cupák (U13) a Eliška Kopřivová (U15). Hráli jak v soutěži družstev se svými parťáky, tak i v soutěži jednotlivců. O zhodnocení turnaje jsme požádali trenéra a zároveň hrdého otce Báry a Kuby Zdeňka Cupáka.

„Kuba se umístil spolu s Vincentem Špinarem v družstvech mezi šestnácti nejlepšími, když po lítém boji podlehli Dánům. V individuálním turnaji pak Kubík po skvělém výkonu a třech výhrách postoupil ze skupiny z prvního místa. Porazil mimo jiné i dánskou jedničku a soupeře z Izraele. Jeho postup ve vyřazovacích kolech ale zastavil vynikající francouzský hráč,“ říká Zdeněk Cupák.

Barča se svou parťačkou Amálkou Sedláčkovou prohrály až v semifinále, kde nestačily na soupeřky ze Slovenska. V jednotlivcích se Barunka probojovala mezi osm nejlepších, kde však podlehla německé hráčce s čínskými kořeny. „Škoda jen že Barča byla limitovaná zraněním, kdy si právě v zápase o postup do semifinále natáhla svaly v oblasti ramene,“ vysvětluje jednu z příčin neúspěchu trenér.

Foto: Zdeněk Cupák

Foto: Zdeněk Cupák

Eliška bojovala, co to šlo, ale tréninkové manko způsobené dlouhou nemocí bylo znát. V družstvech si po vypadnutí z hlavní soutěže s kamarádkou ze Slovenska spravily chuť v turnaji útěchy hezkým druhým místem a podobné to bylo i v jednotlivcích, kde po vyřazení dokázala vykřesat to správné odhodlání a došla si pro druhé stříbro z turnaje útěchy.

„Na turnaji jsme sehráli velké množství kvalitních zápasů se soupeři, s kterými se normálně nepotkáváme, a i přes velkou časovou náročnost, kdy jsme byli od rána od osmi do půl desáté večer v tělocvičně, si odvážíme spoustu zkušeností, které snad přetavíme v další úspěchy v následující sezóně, kde pořád budou hrát všechny naše děti ve stejných kategoriích,“ ohlíží se za víkendem Zdeněk Cupák.

Fair play

Pražský turnaj přinesl i jeden hezký osobní příběh. „Kubík se po vypadnutí ze svých soutěží přihlásil jako dobrovolník za rozhodcovský stolek a po celý zbytek neděle počítal zápasy jako rozhodčí. Toto gesto je u malého kluka neobvyklé a ukazuje velkou lásku ke stolnímu tenisu a vysoký morální kredit našich dětí,“ říká Zdeněk Cupák.

Ten se z Prahy se svými dětmi přesunul přímo do dějiště Olympiády dětí a mládeže v Českých Budějovicích, aby se Bára s Kubou připojili k výpravě Jihomoravského kraje. „Pokusíme se co nejlépe reprezentovat kraj, ale především náš mikroregion LVA a snad to někde cinkne,“ uzavírá Zdeněk Cupák.

Více fotografií z Prague Grand Prix 2024 najdete na facebookovém profilu FOSFA Sport: Facebook

Foto: Zdeněk Cupák

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav