09. května 2024

-fs-

Stolní tenis

Aktuality

Trojí zlato z žebříčkových turnajů pro KST FOSFA LVA

O uplynulém víkendu a během sváteční středy se odehrály žebříčkové turnaje ve stolním tenisu kategorií U11, U13, U15 a U19. Ze tří kategorií si zástupci KST FOSFA LVA odvezli první místa!

V Rájci jako v ráji

V sobotu 4. května se v Rájci sešel výkvět kategorii U11. Lednicko-valtický klub měl mezi dvanácti nejlepšími hned trojlístek hráčů ve složení Bára Cupáková, Claudia Polanská a Rebeka Zechmeisterová. Nejlépe se dařilo Barče, která se stala absolutní vítězkou turnaje. Claudia, ač po nemoci, dokázala svým bojovným výkonem urvat 5. příčku, sedmá pak skončila Beky.

O den později se do stejné haly sjeli nejlepší hráči kategorie U15. V barvách KST FOSFA LVA nastoupila čtveřice hráčů – Eliška Kopřivová, Jakub Král a „duo Cupi“, tedy Bára a Jakub Cupákovi. A i v neděli si klub díky svým členům připsal na konto nejcennější kov – turnaj ovládla Eliška. Té budeme držet palce i během nadcházejícího víkendu – vydá se do Prahy na Mistrovství České republiky kategorie U15. Ale zpět k žebříčkovému turnaji v Rájci. Bronz vybojoval Jakub Král, nepopulární bramborová medaile připadla v této kategorii Báře. Její bratr Kuba vstoupil do turnaje oslaben předchozí nemocí a i přes bojovný výkon skončil na 12. příčce.

Další zlato z Dubňan

Touhu po vítězství Jakub ukojil už po pár dnech. Ve středu 8. května zamířil s dalšími pěti spoluhráči na žebříčkový turnaj U13 do Dubňan a na konci dne to byl právě on, kdo se radoval ze zlata. Bára Cupáková skončila pátá, Rebeka Zechmeisterová sedmá a Cluadia Polanská osmá. O deváté místo se utkali kluboví spoluhráči Jan Herman a Filip Svoboda. Výhru si nakonec připsal Honza, na Filipa tak skončila až 12. příčka.

Klobouky bez medailí

Starší hráči se ve stejný den utkali v žebříčkovém turnaji U19 v Kloboukách u Brna. KST FOSFA LVA do tohoto klání vyslal Jakuba Krále, Filipa Prchlíka a Dominika Pavlíka. Nejvýše v žebříčku skončil Kuba – patřilo mu 6. místo. Fifu jsme v konečném pořadí našli na 8. příčce, Dominika na dvanácté.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav