11. srpna 2023

Petr Manuel Ulrych

Hokej

Aktuality

Tereza Vališová míří na reprezentační kemp

Tento týden jste na sociálních sítích HC Lvi Fosfa Břeclav mohli zaznamenat krátkou zprávu o tom, že obránkyně juniorského družstva Tereza Vališová dostala pozvánku k účasti na společný přípravný kemp reprezentačního ženského týmu a týmu U18. Terezu jsme před odjezdem požádali o detaily a dojmy.

Kdo sleduje naše stránky pravidelně, ví, že reprezentace není pro Terezu cizí slovo – barvy České republiky již v minulosti hájila. Naposledy v dubnu při třech přípravných utkáních týmu U18 proti Finsku. O tom jsme psali v tomto článku.

Novinkou je pro usměvavou obránkyni pozvání mezi hráčky ženského A týmu. „Bylo to pro mě moc příjemné překvapení, vůbec jsem nečekala, že nějaký kemp teď v létě bude. Když pozvánka přišla, byla jsem samozřejmě ráda,“ komentuje nominaci Tereza, která se tedy nyní připravuje na odjezd do Chomutova, kde společné soustředění obou týmů příští týden od pondělí do pátku proběhne. „Čekají nás testy na suchu i na ledě a budou nás porovnávat, takže to bude samozřejmě náročnější. Na jednu stranu jsem trochu nervózní, na druhou se těším,“ svěřuje se svými pocity.

Pocit nervozity zmírňuje bezesporu fakt, že s některými účastnicemi se Tereza zná již reprezentačního týmu do 18 let. „S holkama z áčka jsem ale ještě nikde nebyla. Mám z nich samozřejmě respekt, takže uvidíme. Na druhou stranu tam budou i některé hráčky mladší než já,“ říká Tereza a dodává, že letos ji čeká poslední sezona v týmu U18 a že na soustředění udělá maximum pro to, aby se pro ni tato akce (pochopitelně společně s perfektními výkony v nadcházející ligové sezoně) stala vstupenkou do ženského reprezentačního A-týmu vedeného někdejší kanadskou reprezentantkou Carlou MacLeodovou. Budeme jí pochopitelně držet palce, aby se jí tohoto cíle podařilo dosáhnout.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav