16. listopadu 2023

Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Svatý Martin zacinkal medailemi

O uplynulém víkendu nastoupili mladí stolní tenisté klubu KST FOSFA LVA k utkáním hned v několika turnajích. V Moravském Krumlově to byl nejprve v sobotu 11. listopadu republikový turnaj kategorie U11, v neděli pak krajský turnaj kategorie U13. Souběžně se konaly krajské turnaje ve Strážnici, nejprve v kategorii U15, o den později pak v kategorii U17+19. Na výkony břeclavských hráčů jsme se zeptali jejich trenérky Denisy Pyskaté.

Ta se nejprve zaměřila na sobotní celorepublikový turnaj. „Byla jsem v Krumlově osobně, abych mohla být nablízku mladším hráčům. Jednalo se o psychicky velice náročný turnaj,“ líčí Denisa Pyskatá. Pod velkým tlakem byla zejména Barča Cupáková, která nastupovala z pozice turnajové jedničky. Až do semifinále prošla celkem hladce, tam ale narazila na vyrovnanou soupeřku, která ji po dramatickém boji vyřadila. „Zafungovala tu jistě především psychika, sama to znám z vlastních zkušeností, když jsem se stolním tenisem začínala. Do zápasu jdete jako favorit, máte natrénováno, jste ve formě – ale pokud soupeř úspěšně vzdoruje, začnete být nervózní, bojíte se prohry. Nakonec vás to může semlít a zápas prohrajete. Přesně to se stalo nakonec Barče, i když na začátku zápasu byla jednoznačně aktivnější. Ale to je prostě zkušenost, kterou si musí na začátku projít všichni,“ popisuje trenérka atmosféru na turnaji. Výsledkem bylo pro Barču  3. – 5.  místo.

Zato Beky Zechmeisterová zvládla turnaj v klidu. Zahrála si i s oběma budoucími finalistkami, jednu dokonce málem porazila. Nakonec skončila na celkovém 9. – 16.  místě. Zajímavě se vyvíjel turnaj pro Claudii Polanskou. „Nejprve se jí nepodařilo postoupit ze skupiny. Emočně ji hodně rozhodil hned první zápas, kdy jsme v rámci fair play museli i my uznat, že sporný míček má být vyhodnocen ve prospěch soupeřky. Z toho se nedokázala dostat do konce zápasů ve skupině. Ale v soutěži útěchy to z ní celé jako by spadlo a zase dokázala bojovat – a to až tak, že ji celou vyhrála. I pro ni to byla cenná sportovní zkušenost,“ hodnotí sobotní celorepublikový turnaj Denisa Pyskatá.

A starší děti v kategorii U17 a U19? Ty přijela trenérka podpořit v neděli na krajský turnaj do Strážnice. „Jak jsem říkala minule, mladší děti mě sice potřebují určitě víc už z hlediska duševní opory, ale naši nejstarší jsou přece taky ještě děti. Starší sice chápou, proč jezdím s mladšími, ale nikdy si neodpustí mi připomenout, že bych mohla jet i s nimi,“ vysvětluje. Průběh klání v ní zanechal velmi dobrý dojem. Sama o tom říká: „Na turnaji se mi líbil výkon všech našich dětí, každý z nich si tam prožil něco pozitivního. Jsem moc ráda za Dominika Pavlíka, který od začátku sezóny poctivě maká, Fifa Prchlík odehrál taky super turnaj, postoupil ze skupiny, což nebylo vůbec jednoduché. Eliška Kopřivová ze skupiny sice nepostoupila, ale dokázala v ní vyhrát jeden zápas, který otáčela z nepříznivého stavu 0:2 na sety,“ zastavuje se Denisa Pyskatá u výkonů svých svěřenců a je vidět, že každého hráče sledovala opravdu pozorně. Nejdále došel Kuba Král, který dokráčel až do finále, kde sice na svého soupeře nestačil, i tak ale získal skvělou stříbrnou medaili.

A ten den se mohli stolní tenisté KST FOSFA LVA radovat ještě z jedné medaile. Poté, co Kuba Cupák získal v sobotu v kategorii U 15 mezi staršími soupeři 2. místo v turnaji útěchy, vybojoval v neděli stříbrnou medaili v turnaji kategorie U 13. A tak mladým břeclavským sportovcům o svatomartinském víkendu nezacinkaly podkovy, ale zasloužené medaile.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav