11. srpna 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Středa? Atletiky je třeba!

Atletický oddíl Fosfa Lokomotiva Břeclav uspořádal v srpnu dva soutěžní mítinky, během kterých mohli závodníci otestovat svou formu před další částí dráhové sezony.

„Atletické středy pořádáme každoročně, aby se atleti rozzávodili pro první ligu a další soutěže, které je v dohledné době čekají,“ říká předseda atletického oddílu Fosfa Lokomotiva Břeclav Zbyněk Chlumecký. Většinu soutěžících představují domácí atleti, na startovní listině se ovšem objevují i závodníci z dalších klubů. „Jsme jeden z mála oddílů, které o prázdninách podobné závody pořádají, proto do Břeclavi přijíždějí ověřit svoji formu i sportovci z dalších moravských měst, ale i z Čech nebo ze Slovenska či Polska,“ vysvětluje Zbyněk Chlumecký.

Letošní středeční závody byly rozděleny podle disciplín. Ve středu 2. srpna si dali na „Lokači“ dostaveníčko běžci a chodci, o týden později pak atleti soutěžící ve skoku vysokém i dalekém, oštěpaři a koulaři. Zejména během druhé Atletické středy byla účast ovlivněna počasím – celý den propršel, což mělo za následek, že se do skokanských a vrhačských soutěží přihlásily jen asi čtyři desítky závodníků. Vytrvalý déšť se podepsal i na finálních výkonech, zejména v hodu oštěpem. Přesto lze výkony břeclavských atletů podle Zbyňka Chlumeckého hodnotit pozitivně. Příslibem hezkých výsledků v nadcházejících týdnech je třeba patnáctimetrový vrh koulí Richarda Březoviče, výkon 1,80 m ve skoku vysokém Vojtěcha Homoly a Lukáše Drobiliče, nebo 6,26 m dlouhý skok Tomáše Oberndorfera.

Detailní výsledky první Atletické středy najdete na webu Českého atletického svazu ZDE, výkony účastníků druhého středečního mítinku pak můžete posoudit TADY.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav