09. května 2023

-fs-

Stolní tenis

Aktuality

Stolní tenisté přivezli první medaili z mistrovství republiky

Vrchol sezony za sebou po uplynulém víkendu mají stolní tenisté kategorie U13 z KST Fosfa LVA. V Havířově se čtyři z nich účastnili Mistrovství České republiky. S jakými výsledky?

Největšího úspěchu dosáhla Eliška Kopřivová, která se svou spoluhráčkou Anetou Ježkovou z Hluku vybojovala bronz ve čtyřhře dívek do 13 let, čímž pro klub získala vůbec první medaili z republikového šampionátu. Ve dvouhře pak potvrdila své kvality, když se jí podařilo postoupit mezi 16 nejlepších hráček.

Velmi povedený turnaj zažil podle realizačního týmu i Jakub Cupák. Prohra v kvalifikační části turnaje ho sice poslala do pavouka finále C, tuto část soutěže ale s přehledem opanoval a v dlouhodobé tabulce se posunul o více jak dvacet míst. „Nikdo z nás nečekal, že ještě v podvečer už tak dlouhého dne bude zcela soustředěný na svůj výkon a dokáže vyhrát i tím nejtěsnějším možným způsobem,“ komentovali na Facebooku Jakubovo turnajové účinkování trenéři.

Jakubova sestra Barbora, která byla mimochodem nejmladší účastnicí havířovského mistrovství, si na své konto připsala jednu výhru. „Pro ni je nejdůležitější, že si mohla zkusit na tomto turnaji zahrát a bude jistě v budoucnu z těchto zkušeností čerpat,“ uvedli trenéři.

Poslední z lednicko-valtických reprezentantů, Jakub Král, dosáhl po jedné výhře ve dvouhře, čtyřhře i mixu. Podle trenérů měl šanci dosáhnout i lepších výsledků, i pro něj ale bylo mistrovství zdrojem cenných zkušeností.

Fotogalerii z mistrovství najdete na facebookovém profilu KST Fosfa LVA.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav