17. května 2023

Petr Manuel Ulrych

Stolní tenis

Aktuality

Stolní tenisté potvrdili příslušnost ke špičce U11 a U13

Lednická tělocvična byla o víkendu dějištěm krajských žebříčkových turnajů dívek a chlapců v kategoriích U11 a U13. Domácí KST FOSFA LVA vyslal do těchto bojů celkem osm svých svěřenců. Závěrečná bilance: spousta týmových zážitků, nové zkušenosti a tři medaile!

Žebříčkové turnaje byly pomyslným vyvrcholením jihomoravské pingpongové sezony v kategoriích U11 a 13. V každé z nich se představilo 12 nejlepších hráčů a hráček. Za Klub stolního tenisu FOSFA LVA nastoupilo celkem osm jeho členů, přičemž každý odehrál ve své kategorii osm zápasů. Smeknout musíme před kondicí pětice členů, kteří nastupovali v obou kategoriích – každý z nich tak během soboty a neděle odehrál neuvěřitelných 16 utkání.

V těchto kláních se zástupci lednicko-valtického týmu rozhodně neztratili. V konečném součtu měli na svém kontě hned tři medaile i další pěkná umístění. Souhrnné výsledky vypadaly následovně:

Jakub Cupák – 2. místo (U11), 6. místo (U13)

Barbora Cupáková – 2. místo (U11), 5. místo (U)13)

Eliška Kopřivová – 1. místo (U13)

Filip Svoboda – 4. místo (U11), 11. místo (U13)

Rebeka Zechmeisterová – 5. místo (U11), 7. místo (U13)

Claudia Polanská – 9. místo (U11), 11. místo (U13)

Emily Ševčíková – 11. místo (U11)

Noemi Kabátová – 12. místo (U13)

Pochvalná slova trenérky

Trenérka Denisa Pyskatá měla po víkendových turnajích spoustu důvodů k radosti: „Děti svými výkony dokázaly, že to už není jenom o tom, že jsme na turnajích podle oddílové příslušnosti tou nejpočetnější skupinou, ale podle dosažených výkonů patříme ke špičce.“ Na zdravé jádro v podobě sourozenců Cupákových, Elišky Kopřivové a Jakuba Krále se podle ní začínají nabalovat další hráči, kteří svými výkony nijak nezaostávají.

Velkou pochvalu si podle Denisy Pyskaté za víkendové tažení zaslouží nejen ti, kteří stanuli na stupních vítězů, ale celý tým hráčů, protože odehrát za den 8 zápasů není jednoduché.

Trenérka Denisa Pyskatá

Foto: KST Fosfa LVA

„Ano, jsou to sice ještě děti, takže fyzicky by to mělo být v pohodě, ale pro nastavení hlavy a celkové soustředění to není žádný med,“ poznamenává trenérka a jedním dechem dodává, že přestože je stolní tenis individuálním sportem, slova o týmu nejsou vůbec náhodná. „My to v našem oddíle máme nastavené tak, že za stolem sice každý bojuje sám za sebe (kromě soutěží čtyřher), ale v ostatních aktivitách vystupujeme jako jeden tým, který je soudržný a jednotný,“ vysvětluje Denisa Pyskatá.

Hvězdní Kuba a Beky

Dva členové týmu si ale od trenérky vysloužili speciální pochvalu. Konkrétně Jakub Cupák a Rebeka Zechmeisterová.

„Když začnu Kubou, tak snad nikdo si nemohl nevšimnout, jak velkou chuť hrát a bojovat v něm vyvolalo vydařené mistrovství České republiky. Já osobně od příjezdu z republikového šampionátu Kubu skoro nepoznávám. Je mnohem více sebevědomý, více komunikativní jak v tréninku, tak v zápase během koučinku a celkově jde vidět, že ho teď pinec a konkrétně zápasy baví více než dřív. Uvědomil si totiž, že není moc hráčů v jeho kategoriích, na které by neměl, ale je to zcela o něm s jakým odhodláním do zápasu vstoupí,“ komentuje Kubův posun trenérka Denisa Pyskatá.

„Co se týče Beky, tak ta je za tento víkend možná tou největší vítězkou. V kategorii U11 si polepšila z předturnajového 12. místa na 5. místo a v kategorii U13 se z role náhradníka vyšplhala na 7. místo, přičemž o nepostupu do top 6 rozhodl jeden set,“ říká trenérka a doplňuje, že u Rebeky si – stejně jako u Claudie Polanské – lidé z ostatních klubů všimli největšího herního pokroku.

Konec sezony se blíží

Sezona stolních tenistů spěje do svého finále. Zástupce KST FOSFA LVA čeká ještě Žebříčkový turnaj kategorie U15 v Kloboukách (20. 5.) a Para MČR jednotlivců (2.–4. 6.) v Hodoníně. Vedení klubu zvažuje ještě účast na Velké ceně Prahy (23.–25. 6.), která je velkým mezinárodním turnajem všech kategorií.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav