03. října 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Starší žáci pátí na atletickém MČR družstev

Břeclavští atleti se o víkendu účastnili Mistrovství České republiky družstev starších žáků. Z pražského stadionu Spartaku Praha 4 na Děkance sice nepřivezli žádné cenné kovy, s celkovým pátým místem ale mohou být spokojeni.

Co si budeme nalhávat – mnozí fanoušci vkládali do reprezentace atletického oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav medailové naděje. Však už chlapci předtím dokázali zvítězit v šampionátu Moravy a Slezska a jejich výkony napovídali, že ani z republikového mistrovství by nemuseli přijet s prázdnou. Jenže ve sportu hraje kromě aktuální formy roli také štěstí. A to se tentokrát k břeclavským borcům pootočilo zády.

Kdo sledoval výsledky republikového mistroství průběžně, měl během dne několik důvodů k radosti. To třeba když Lukáš Drobilič přeskočil laťku ve výšce 195 cm a překonal tak svůj osobní i okresní rekord. Podobně zazářil Daniel Herman v chůzi na tříkilometrové trati – došel v čase 17:57.37. Euforii vlili do žil břeclavských fanoušků také Matěj Režňák, který výkonem 49,91 překonal svůj osobní rekord v hodu oštěpem, nebo Matyáš Kocman, který na 800m trati zvítězil s časem 2:02.66. Tyto výkony přispěly k tomu, že v průběžném pořadí se břeclavská výprava několikrát ocitla na druhém místě za suverénně vedoucím družstvem AC Tepo Kladno. Zkrátka a dobře, boj o stříbrné a bronzové medaile byl velmi vyrovnaný.

To ostatně připomíná i šéf AO Lokomotiva Fosfa Břeclav Zbyněk Chlumecký, který kluky jako jeden z trenérů do Prahy doprovázel: „Od začátku bylo jasné, že zvítězí Kladno jakožto největší favorit. Pak následovalo pět družstev, která sváděla vyrovnané boje o druhé až šesté místo. Rozhodla de facto až poslední disciplína, disk, v které Kolín i Pardubice získaly po 30 bodech a tím rozhodly. My jsme nakonec skončili pátí, pouhých sedm bodů za bronzovou Opavou. Je to každopádně naše zatím nejlepší umístění na republikovém mistrovství staršího žactva.“ V řadě disciplín navíc hoši svého trenéra překvapili. „První a čtvrté místo v oštěpu bylo překvapením. Nejúspěšnější disciplínou byla pro nás výška, kde jsme získali první, druhé a páté místo. A Lukáš Drobilič si dokonce připsal osobní i okresní rekord,“ ohlíží se za výsledky Zbyněk Chlumecký.

Břeclavské reprezentaci podle slov trenéra chyběl Richard Smolík, který by ke konečnému výsledku jistě přispěl 25 body. S pořadím by, nebýt tří nezdařených pokusů, býval mohl zahýbat favorit v hodu kladivem Filip Červenka. Jenže takový je zkrátka sport. „Něco se nepodařilo, ale celkově musím říct, že kluci zabojovali. A dosáhli asi maxima,“ říká na adresu svých svěřenců Zbyněk Chlumecký. V celkovém pořadí tedy skončili břeclavští na pátém z celkových dvaceti míst. To je bezesporu pěkný výsledek. A také příslib do budoucna. „Dvanáct žáků z aktuální sestavy nám zůstává i pro příští rok, takže šance, že uspějeme, je velká,“ naznačuje trenér.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav