Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Starší žáci pátí na atletickém MČR družstev

Břeclavští atleti se o víkendu účastnili Mistrovství České republiky družstev starších žáků. Z pražského stadionu Spartaku Praha 4 na Děkance sice nepřivezli žádné cenné kovy, s celkovým pátým místem ale mohou být spokojeni.

Co si budeme nalhávat – mnozí fanoušci vkládali do reprezentace atletického oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav medailové naděje. Však už chlapci předtím dokázali zvítězit v šampionátu Moravy a Slezska a jejich výkony napovídali, že ani z republikového mistrovství by nemuseli přijet s prázdnou. Jenže ve sportu hraje kromě aktuální formy roli také štěstí. A to se tentokrát k břeclavským borcům pootočilo zády.

Kdo sledoval výsledky republikového mistroství průběžně, měl během dne několik důvodů k radosti. To třeba když Lukáš Drobilič přeskočil laťku ve výšce 195 cm a překonal tak svůj osobní i okresní rekord. Podobně zazářil Daniel Herman v chůzi na tříkilometrové trati – došel v čase 17:57.37. Euforii vlili do žil břeclavských fanoušků také Matěj Režňák, který výkonem 49,91 překonal svůj osobní rekord v hodu oštěpem, nebo Matyáš Kocman, který na 800m trati zvítězil s časem 2:02.66. Tyto výkony přispěly k tomu, že v průběžném pořadí se břeclavská výprava několikrát ocitla na druhém místě za suverénně vedoucím družstvem AC Tepo Kladno. Zkrátka a dobře, boj o stříbrné a bronzové medaile byl velmi vyrovnaný.

To ostatně připomíná i šéf AO Lokomotiva Fosfa Břeclav Zbyněk Chlumecký, který kluky jako jeden z trenérů do Prahy doprovázel: „Od začátku bylo jasné, že zvítězí Kladno jakožto největší favorit. Pak následovalo pět družstev, která sváděla vyrovnané boje o druhé až šesté místo. Rozhodla de facto až poslední disciplína, disk, v které Kolín i Pardubice získaly po 30 bodech a tím rozhodly. My jsme nakonec skončili pátí, pouhých sedm bodů za bronzovou Opavou. Je to každopádně naše zatím nejlepší umístění na republikovém mistrovství staršího žactva.“ V řadě disciplín navíc hoši svého trenéra překvapili. „První a čtvrté místo v oštěpu bylo překvapením. Nejúspěšnější disciplínou byla pro nás výška, kde jsme získali první, druhé a páté místo. A Lukáš Drobilič si dokonce připsal osobní i okresní rekord,“ ohlíží se za výsledky Zbyněk Chlumecký.

Břeclavské reprezentaci podle slov trenéra chyběl Richard Smolík, který by ke konečnému výsledku jistě přispěl 25 body. S pořadím by, nebýt tří nezdařených pokusů, býval mohl zahýbat favorit v hodu kladivem Filip Červenka. Jenže takový je zkrátka sport. „Něco se nepodařilo, ale celkově musím říct, že kluci zabojovali. A dosáhli asi maxima,“ říká na adresu svých svěřenců Zbyněk Chlumecký. V celkovém pořadí tedy skončili břeclavští na pátém z celkových dvaceti míst. To je bezesporu pěkný výsledek. A také příslib do budoucna. „Dvanáct žáků z aktuální sestavy nám zůstává i pro příští rok, takže šance, že uspějeme, je velká,“ naznačuje trenér.