29. února 2024

Jakub Jukl, Petr Manuel Ulrych

Stolní tenis

Aktuality

Spokojené ohlédnutí za víkendovým stolním tenisem

Uplynulý víkend se nesl ve znamení stolního tenisu. Napjatí byli zejména fanoušci věkové kategorie U11 – jejich oblíbence čekaly hned dva turnaje, přičemž sobotní Svinovská minipálka 2024 byla jakožto republikový bodovací turnaj mládeže jednou z hlavních událostí aktuální sezony. A zástupci KST Fosfa LVA se v konkurenci neztratili!

Svinovský bronz

V sobotu se tříčlenná výprava lednicko-valtického týmu ve složení Bára Cupáková, Rebeka Zechmeisterová a Claudia Polanská vydala do Ostravy-Svinova na republikový turnaj Svinovská minipálka 2024. Želízkem v ohni byla zejména Barča, která měla medailové ambice. Naplnila je? O to jsme se zajímali u trenérky Denisy Pyskaté, které své svěřenkyně na sever Moravy doprovázela.

Beky, Claudi a Barča na sobotním turnaji v Ostravě

Beky, Claudi a Barča na sobotním turnaji v Ostravě

Foto: KST Fosfa LVA

„Barča neměla úplně dobrý rozjezd.  Podepsalo se na tom i to, že všechna naše děvčata začala hrát utkání ve skupinách až okolo oběda, takže musela v hale čekat. Barča se nemohla dostat do tempa a málem vypadla hned v prvním zápase, který prohrávala už 0:2 na sety,“ líčí dramatický začátek Denisa Pyskatá. Vše se ale v dobré obrátilo – přesněji obrátila to sama Barča, když dokázala otočit skóre a nakonec vyhrát zápas 3:2. Tím z ní spadlo napětí a v dalších utkáních už si bez potíží zajistila postup ze skupiny. Ve vyřazovacích zápasech se pak probojovala až do semifinále. „Tam narazila na svou rivalku z Frýdku-Místku. Byl to velice vyrovnaný a pohledný zápas. Barča v něm nakonec prohrála 2:3 na sety,“ popisuje klíčové střetnutí Denisa Pyskatá a dodává: „Ale vzhledem k tomu, že její soupeřka nakonec celý turnaj vyhrála, bylo utkání s Barčou co do kvality stolního tenisu vlastně takové předčasné finále. A Barča si tedy plným právem odvezla bronzovou medaili.“

Bára nakonec z Ostravy přivezla bronz

Bára nakonec z Ostravy přivezla bronz

Foto: KST Fosfa LVA

A jak si vedla ostatní dvě děvčata? „Tam to dopadlo jako na předchozích turnajích. Claudi i Beky se probojovaly ze skupiny, ale hned v úvodních kolech vyřazovací části vypadly. Claudi měla velkou smůlu na los, který jí přiřadil pozdější vítězku celého klání, tam nešlo asi nic moc dělat. Ale Beky měla šanci na postup a je škoda, že soupeřku nepotrápila víc,“ lituje trenérka. „Doufám, že obě děvčata, ale platí to o všech dětech, neúspěchy neodradí, a naopak je motivují k tomu, aby v tréninku víc zabraly. Právě poctivé tréningy jsou totiž jediným klíčem k úspěšným zápasům. Ráda bych se dočkala toho, že se Claudi a Beky dostanou mezi osm nejlepších hráček,“ uzavírá své hodnocení Denisa Pyskatá. Přání se jí může splnit už brzy, do konce sezóny se konají ještě dva celorepublikové turnaje, ten příští dokonce přímo na domácí půdě ve Valticích.

Krajský turnaj v Hodoníně

Hned druhý den doprovázela Denisa Pyskatá své svěřence na krajský turnaj v nedalekém Hodoníně. Klub KST Fosfa LVA na něj vyslal skupinu 12 hráčů, přičemž pro 5 z nich šlo o turnajovou premiéru. Trenérka je na ni připravovala prakticky od začátku kalendářního roku.

Denisa Pyskatá děti na turnaj připravovala od začátku roku

Denisa Pyskatá děti na turnaj připravovala od začátku roku

Foto: KST Fosfa LVA

A jak klání nakonec zvládli? „Úplně skvěle, strašně mile mě to překvapilo,“ neskrývá svou radost Denisa Pyskatá. „Trochu jsem se bála, že se zejména nováčci v turnajové atmosféře nedokáží soustředit na svůj vlastní zápas, že ho psychicky nezvládnou. Ale k tomu u nikoho nedošlo a všichni jsme si soutěž moc užili. Důležité je, že děti poznaly, jak to na takovém turnaji vypadá. Od příštího roku už, doufám, budou všichni jezdit pravidelně,“ říká trenérka.

Fanoušci se v Hodoníně postarali o skvělou kulisu

Fanoušci se v Hodoníně postarali o skvělou kulisu

Foto: KST Fosfa LVA

Že to tak nejspíš bude, o tom svědčí i pozitivní reakce rodičů i samotných turnajových nováčků na následném tréninku. A pochvaly se kromě hráčů dostalo od trenéry i rodičům a dalším fandům. „Ráda bych zdůraznila tu skvělou atmosféru, kterou vytvořili naši fanoušci. Vzhledem k tomu, že Hodonín je opravdu blízko, jich přijelo tolik, že zcela ovládli hlediště. Díky jim za to,“ uzavírá Denisa Pyskatá.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav