18. června 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Senzační premiéra FOSFA Sport na dračích lodích

Končící týden byl sportem opravdu nabitý. V pátek se uzavřel první ročník čtyřdenní FOSFA olympiády břeclavských škol a volejbalisté zakončili sezonu. V sobotu pak hokejová lvíčata sehrála v rámci letní přípravy inlinové turnaje na domácích i venkovních hřištích a mladší žáci FOSFA MSK Břeclav vyhráli fotbalový FOSFA Břeclav Cup. A aby toho nebylo málo, kluby zapojené do projektu FOSFA Sport sdružily síly a postavily posádku pro závod dračích lodí Břeclavský drak. Premiérové účinkování projektové rodiny v tomto tradičním závodě dopadlo na výbornou.

Dopoledne čekaly posádku na Dyji dvě rozjížďky na 200 metrů a v brzkém odpoledni bitva o umístění. V první rozjížďce byl ještě znát nedostatek zkušeností s touto disciplínou (dvacítka pádlujících a bubenice měli za sebou jen jednu páteční tréninkovou jízdu), zejména v udržování rytmu pádlování měl tým FOSFA Sport mezery. Výsledný čas 0:55,11 ale nebyl vůbec špatný. S dalšími jízdami šla forma našich borců nahoru. V druhé rozjížďce dosáhli času 0:53,62 a součet těchto časů je kvalifikoval do finálové jízdy kategorie FUN o sedmé místo. V ní pak loď FOSFA Sport za mohutného povzbuzování sesterského týmu zaměstnanců Fosfy projela cílem jako první (v čase 0:53,41). „Sedmá příčka z třinácti je na premiéru velmi slušné umístění,“ zaznívalo pak ve stanu o pauze před další částí závodu. V tu chvíli ale nikdo nemohl tušit, jaké překvapení se teprve chystá.

Tým FOSFA Sport

Po odpolední bouřce se loď FOSFA Sport postavila na start závodu na jeden kilometr. Zde už se závodilo bez rozdílu kategorií a startovní pole tak mělo 19 příček. Borci z FOSFA Sport ukázali neuvěřitelnou bojovnost a vůli vítězit (ne nadarmo soutěžili se sloganem Být nejlepším na hrudích) a kilometrovou trať projeli v senzačním čase 6:09,86. To ve výsledku znamenalo neuvěřitelné třetí místo!

Vyhlášení výsledků jízdy na 1 km

O bezprostřední dojmy se s námi po vystoupení z lodi podělili dva z pádlujících – Kája Horčičková a Lukáš Lebloch. „Bylo to neuvěřitelně náročné, v půlce už jsem málem plakala a nejraději bych z lodi vyskočila,“ smála se unavená, ale šťastná Kája. „V půlce závodu jsem už vůbec necítil ruce, ale bylo to úžasné,“ přidal se Lukáš. Po zveřejnění časů okomentoval výsledek kapitán lodi FOSFA Sport Tomáš Veverka: „Od druhé příčky nás dělily jen dvě vteřiny, což je hrozná škoda, ale i třetí místo je pecka! Den jsme si skvěle užili a celé naší posádce děkuju!“

K tomuto poděkování se musíme přidat a ocenit zápal, s jakým se kluby z rodiny FOSFA Sport do této společné akce pustily. Poděkování samozřejmě patří i společnosti Fosfa a jejímu generálnímu řediteli a majiteli Ivanu Baťkovi, díky kterému mohl tým FOSFA Sport využít skvělého zázemí a cateringu. Svůj podíl na úspěchu našeho týmu má i dlouholetý „admirál“ posádek Fosfy František Klimovič, jemuž děkujeme za cenné zkušenosti a všemožnou podporu během závodu. A poděkování patří také společnosti ChaseArt, která našim borcům poskytla soutěžní trika.

Společná fotografie týmů Fosfa a FOSFA Sport

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav