16. října 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

První rok existence FOSFA Sport: velká jízda!

Projekt FOSFA Sport má za sebou první rok fungování. Pojďme se při této příležitosti společně ohlédnout za jeho milníky a připomenout si, čemu jsme se v uplynulých dvanácti měsících věnovali.

Veřejnost mohla aktivity projektu poprvé zaznamenat loni v září, kdy byly spuštěny profily projektu na sociálních sítích. A nelenili jsme – na Facebooku jsme od té doby publikovali 221 postů, na Instagramu 341 příspěvků, na Tiktoku pak 92 videí. To nejúspěšnější mimochodem zhlédlo 45 tisíc sledujících!

V listopadu loňského roku jsme zažili první společnou akci, když jsme vyrazili na slavnostní rozlučku čtyř hvězd hokejového týmu Oceláři Třinec. Jednou z těchto hvězd je Jiří Polanský, jehož dcera Claudia patří k oporám dětských kategorií KST lednicko-valtického klubu.

V prosinci proběhlo pracovní jednání klubů zapojených do projektu FOSFA Sport – probírali jsme plány na další měsíce. O den později jsme pak s projektem a jeho činností seznámili zaměstnance společnosti Fosfa na její výroční konferenci.

V březnu jsme po mnoha letech do Břeclavi přivedli olympijský box, když jsme uspořádali jedno z kol nejvyšší evropské ligové soutěže v boxu Fosfa Real Boxing Cup. Ve stejném měsíci také dvacítka vybraných členů našich klubů zamířila do Prahy na kvalifikační utkání české fotbalové reprezentace pro EURO 2024 – v ochozech stadionu v pražském Edenu jsme byli svědky výhry našich fotbalistů nad favorizovaným Polskem 3:1.  O pár dnů později také proběhlo společné focení tváří projektů z jednotlivých klubů. Jeden z výsledných snímků dnes pravidelně vídáte na bočních oknech autobusů MHD v Břeclavi.

V dubnu se opět setkali zástupci klubů, aby projednali záměr uspořádat historicky první FOSFA olympiádu břeclavských škol. Ta s úspěchem a velkým ohlasem proběhla v polovině června na stadionu a v hale Lokomotiva Fosfa Břeclav. O den později se posádka poskládaná ze zástupců našich klubů postavila na start závodu dračích lodí Břeclavský drak. A nevedla si vůbec zle! Na konci června se výprava FOSFA Sport vydala do Ostravy na atletický mítink Zlatá tretra.

V srpnu jsme pro vás uspořádali prázdninovou fotografickou soutěž o propagační předměty věnované společností Fosfa a o vstupenky na hokejový Hlinka Gretzky Cup, které poskytnul klub HC Lvi Fosfa Břeclav.

V podobném duchu se ponese činnost projektu FOSFA Sport i v dalších měsících. Plány rozhodně nemáme malé a členové našich šesti klubů se mají na co těšit. S detaily připravovaných akcí vás budeme v příštích týdnech průběžně seznamovat, proto nás nezapomeňte pravidelně sledovat.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav