10. ledna 2024

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Projekt FOSFA Sport ocenil nejlepší sportovce, trenéry a osobnosti

Ceny vítězům předali Lukáš Krpálek či Kateřina Neumannová

V břeclavském Kině Koruna byly během včerejšího galavečera předány historicky první ceny Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards 2023. Trofeje si odneslo 36 nejlepších sportovců, trenérů a osobností z šesti klubů, jež jsou aktuálně součástí projektu FOSFA Sport. Zlatým hřebem večera bylo předání speciálních ocenění společnosti Fosfa – šest břeclavských sportovců se díky tomuto generálnímu partnerovi vypraví na zájezd na olympijské hry v Paříži.

„Jsem nesmírně rád, že jsme po roce fungování projektu FOSFA Sport mohli slavnostně ocenit úspěchy dětí a mládeže z šestice námi podporovaných klubů a vyzdvihnout jejich výjimečné osobní příběhy,“ říká generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka. „Námi ocenění sportovci, trenéři a další osobnosti napříč kluby svými výkony a přístupem ke sportu ztělesňují hodnoty, na kterých projekt staví – respekt, úctu, disciplínu či důvěru. Věřím, že svými příběhy motivují své vrstevníky k pohybu. To je ostatně smysl našeho projektu – rozhýbat děti a mládež a pomoci jim tak na jejich cestě k výjimečnosti,“ dodává.

Projektu FOSFA Sport se dostává podpory i ze strany města. Starosta Břeclavi Svatopluk Pěček, který během galavečera předával ceny v jedné z hlavních kategorií, k tomu říká: „Sport a pohybové aktivity město vnímá a podporuje jako důležitý faktor zdravého vývoje mladé generace. A jelikož projekt FOSFA Sport vychází ze stejné logiky, rádi se zapojujeme do jeho podpory. Včerejší galavečer mě osobně znovu utvrdil ve správnosti našeho uvažování – sport formuje silné osobnosti, které si s sebou životem nesou ty správné hodnoty.“

Výroční ceny byly předány ve třech hlavních a jedné speciální kategorii. Při nominacích v kategorii Nejlepší sportovec roku brali trenéři a vedení klubů v potaz nejen sportovní úspěchy členů, ale také smysl pro fair play či procentuální účast na trénincích, zápasech a dalších akcích klubu. V kategorii Trenér roku bylo úkolem vedení našich klubů vybrat z každého klubu jednoho trenéra, který v roce 2023 dosáhl se svými svěřenci mimořádných výsledků. V kategorii Osobnost roku se pak dostalo za každý klub ocenění osobnosti s výjimečným přínosem pro klub a zároveň zajímavým osobním příběhem. Výherci, jejichž seznam je přílohou této tiskové zprávy, obdrželi skleněné trofeje, diplomy a věcné ceny společnosti Fosfa a dalších partnerů galavečera.

Břeclavští sportovci se vypraví na olympiádu!

Z rukou Ivana Baťky pak převzala šestice mladých sportovců z Břeclavi a okolí speciální ocenění společnosti Fosfa – vouchery na zájezd na letošní letní olympiádu v Paříži. „Těší mě, že jako generální partner Českého olympijského týmu můžeme výrazným osobnostem našich sportovních klubů dopřát tento opravdu unikátní sportovně-společenský zážitek. Věřím, že si z Paříže odvezou vzpomínky, které je budou provázet po celý život,“ říká Ivan Baťka.

K lesku galavečera přispěla i účast předních českých olympioniků a dalších sportovních hvězd. Ceny vítězům spolu předávali olympijští medailisté Lukáš Krpálek a Kateřina Neumannová, legendární boxer Rostislav Osička a nejlepší český stolní tenista posledních desetiletí Petr Korbel. Ti také v závěru večera v moderované besedě odpovídali na dotazy z publika. Role předávajících se ujali také zástupci samospráv Břeclavi, Lednice a Valtic, ombudsman Českého olympijského výboru Alexander Károlyi či prezident Českého tenisového svazu Ivo Kaderka.

Moderátorem večera byl populární herec Marek Vašut a o doprovodný program se svými písněmi postarala vokální skupina Shot-C. Součástí programu bylo i slavnostní předání nových dresů hokejistům FOSFA HC Lvi Břeclav a stolním tenistům z Klubu stolního tenisu FOSFA LVA.

Generálním partnerem akce byla společnost Fosfa, partnery pak město Břeclav, Hudební divadlo Karlín, Reklamní centrum a společnosti Alika, Stavební firma Plus a Moravíno.

Výsledky dle kategorií

Kategorie Nejlepší sportovec roku

Klub Pořadí Jméno a příjmení
Atletický oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav 1. Richard Březovič
2. Lukáš Drobilič
3. Matyáš Kocman
FOSFA MSK Břeclav 1. Ondřej Hollý
2. Jakub Průdek
3. Roman Hanáček
Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav 1. Veronika Vašíčková
2. Viktorie Wozarová
3. Bára Pláteníková
KST FOSFA LVA 1. Bára Cupáková
2. Eliška Kopřivová
3. Jakub Král
Soukromá škola bojových sportů Břeclav 1. Tobiáš Drajna
2. Václav Gigerich
3. Jakub Průdek
FOSFA HC Lvi Břeclav 1. Kristian Burian
2. Adam Šteflík
3. Mattias Augustin

 

Kategorie Trenér roku

Klub Jméno a příjmení
Atletický oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Klára Klimovičová
FOSFA MSK Břeclav Jan Svoboda
Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Lukáš Pláteník
KST FOSFA LVA Denisa Pyskatá
Soukromá škola bojových sportů Břeclav Petr Lucký
FOSFA HC Lvi Břeclav David Bartal

 

Kategorie Osobnost roku

Klub Jméno a příjmení
Atletický oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Petra Skalníková
FOSFA MSK Břeclav Roman Fríb
Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Martin Wozar
KST FOSFA LVA Zdeněk Cupák
Soukromá škola bojových sportů Břeclav Jan Klisák
FOSFA HC Lvi Břeclav Jaroslav Raclavský

 

Speciální ocenění Fosfa

Klub Jméno a příjmení
Atletický oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Richard Břežovič
FOSFA MSK Břeclav Jakub Pospíšil
Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav Veronika Vašíčková
KST FOSFA LVA Filip Prchlík
Soukromá škola bojových sportů Břeclav Jakub Šlichta
FOSFA HC Lvi Břeclav Matyáš Černý

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav