13. června 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Představujeme sporty FOSFA olympiády břeclavských škol

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 je událostí, která přináší nejen soutěživost a napětí, ale také spolupráci a přátelství mezi mladými sportovci z různých škol. Letos se k osvědčeným sportům připojilo judo, které slibuje dodat celé akci další rozměr. Pojďme si představit jednotlivé sporty, které budou na této olympiádě k vidění, a jejich garanty.

Foto: David Korda

Atletika (úterý 11. 6. a středa 12. 6.)

Atletika je základem olympijských her a na FOSFA olympiádě břeclavských škol tomu není jinak. Je to sport, který kombinuje rychlost, sílu, vytrvalost a techniku. Závodníci se utkají v různých disciplínách jako běh na krátké a dlouhé tratě, skok do dálky a výšky či hod kriketovým míčkem a vrh koulí. Atmosféra atletického stadionu je vždy nabitá energií, kdy diváci fandí svým favoritům a napětí stoupá s každým uběhnutým metrem nebo skokem do písku. Garantem atletických soutěží na FOSFA olympiádě břeclavských škol je atletický oddíl FOSFA Lokomotiva Břeclav.

Foto: David Korda

Volejbal (úterý 11. 6. a středa 12. 6.)

Volejbal je týmový sport, který vyžaduje nejen fyzickou zdatnost, ale také dokonalou koordinaci a komunikaci mezi hráči. Tento sport je velmi oblíbený jak mezi chlapci, tak dívkami, a na FOSFA olympiádě břeclavských škol se těší velké popularitě. Na FOSFA olympiádě se hraje mini barevný volejbal. Jedná se o speciálně upravená varianta volejbalu, která je navržena tak, aby byla vhodná pro děti základních škol. Tento sport je přizpůsoben menším dětem a zahrnuje jednodušší pravidla a menší hřiště, aby byl pro mladé hráče přístupnější a zábavnější. Zjednodušeně lze říci, že vychází z oblíbené přehazované. Garantem volejbalového turnaje na těchto hrách je volejbalový oddíl FOSFA Lokomotiva Břeclav.

Florbal (čtvrtek 13. 6.)

Do organizace FOSFA olympiády břeclavských škol se zapojily všechny kluby z rodiny FOSFA Sport. S ohledem na roční období ale nemohl být do programu zařazen lední hokej, hokejový oddíl FOSFA HC Lvi Břeclav se proto stal garantem turnaje ve florbalu. Tento sport získal v posledních letech mezi mladými velkou oblibu, protože kombinuje rychlost, obratnost a týmovou spolupráci. Na FOSFA olympiádě břeclavských škol se florbalové zápasy hrají s velkým nasazením a hráči z různých škol předvádějí své nejlepší dovednosti. Florbalové hřiště je místem, kde se rodí mnohé emoce – radost z vítězství i zklamání z prohry.

Fotbal (pátek 14. 6.)

Fotbal je celosvětově jedním z nejpopulárnějších kolektivních sportů a i na Břeclavsku má mnohaletou tradici. Nemůže proto chybět ani na FOSFA olympiádě břeclavských škol. Fotbal spojuje lidi po celém světě a na olympiádu přináší nejen vzrušení, ale také týmového ducha. Atmosféra na fotbalovém hřišti je vždy elektrizující, kdy diváci fandí a povzbuzují své týmy. Garantem fotbalového turnaje je fotbalový klub FOSFA MSK Břeclav.

Stolní tenis (pátek 14. 6.)

Stolní tenis je sport, který vyžaduje rychlé reflexy, precizní techniku a taktické myšlení. Na FOSFA olympiádě břeclavských škol se stolní tenisté utkávají v rychlých a napínavých zápasech, kde každý bod je důležitý. Stolní tenis je sport, který mohou hrát všichni bez ohledu na fyzickou kondici, což z něj činí velmi populární disciplínu. Garantem turnaje ve stolním tenisu je KST FOSFA LVA.

Foto: Shutterstock.com

Judo (pátek 14. 6.)

Novinkou letošní FOSFA olympiády břeclavských škol je soutěž v judu. Toto původně japonské bojové umění kombinuje sílu, techniku a mentální odolnost. Tento sport je nejen o fyzickém boji, ale také o respektu k soupeři a sebeovládání. Naše poprvé přivítají mladé judisty, kteří předvedou své dovednosti na tatami. Přijďte se v pátek přesvědčit, že je judo fascinující sport, v němž se často rozhoduje o vítězství v několika sekundách díky preciznímu hodu nebo sevření. Věříme, že judistická premiéra na FOSFA olympiádě břeclavských škol přinese hrám novou dávku vzrušení a emocí, stejně jako nové příběhy sportovního ducha a fair play. Garantem soutěže v judu je Soukromá škola bojových sportů Břeclav.

Doufáme, že si každý najde svůj oblíbený sport a že letošní hry budou opět ve znamení nezapomenutelných momentů, přátelství a sportovních úspěchů. Ať už jako soutěžící nebo jako divák, každý se může těšit na úžasnou atmosféru a radost ze sportu.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav