15. ledna 2024

Jakub Jukl, Petr Manuel Ulrych

Hokej

Aktuality

Pojď hrát hokej!

Ano, pojď hrát hokej! To je přece výzva! A nejen výzva. Pod tímto názvem pořádá Český svaz ledního hokeje celorepublikovou akci s cílem vzbudit u dětí zájem o tento sport.

Podobně jako v uplynulých letech se ke svazové iniciativě i tentokrát připojí hokejový klub FOSFA HC Lvi Břeclav. Letos se pro budoucí malé hokejisty otevře FOSFA Arena v sobotu 20. ledna. „Akce je určena pro děti ve věku od 4 do 8 let a samozřejmě jejich rodiče,“ vysvětluje Nela Bartalová, trenérka mládežnických skupin břeclavského klubu. Vůbec přitom podle ní nezáleží na sportovních dovednostech, ani na tom, jak kdo umí bruslit – důležitý je zájem o hokej. A ten v Břeclavi rozhodně nechybí – v minulých letech se akce „Pojď hrát hokej“ zúčastnilo vždy na čtyři desítky dětí.

Co děti čeká a co s sebou?

Každý by si měl přinést brusle, rukavice a přilbu. Zápis na akci začíná v 9:00, po něm na děti čekají malé dárečky a pak už hurá do rozcvičovny! Tam bude připravena opičí dráha pro malé účastníky – tedy alespoň pro ty, kteří si troufnou vzdálit se na chvíli od rodičů. Dospělí se totiž mezitím přesunou do VIP místnosti, kde se seznámí s krátkou prezentací o činnosti břeclavského hokejového klubu. A protože VIP místnost má výhled i na ledovou plochu, budou moci sledovat ukázkový trénink druháků, aby měli představu, jak na tom mohou být jejich vlastní děti po pár letech poctivého tréninku.

A pak nastane hlavní část celé akce! „Děti se s rodiči sejdou v šatně, nasadí brusle a vyjedou na led. Na budoucí malé hokejisty tam budou čekat nejen nejrůznější hry, ale hlavně trenéři a zkušení hráči, kteří se jim budou po celou dobu věnovat a pomůžou jim v jejich prvních krůčcích na hokejovém hřišti. Na závěr samozřejmě bude prostor na dotazy rodičů i na společné focení,“ říká Nela Bartalová.

Proč právě hokej?

Možná si kladete otázku, proč by váš měl potomek z oné bezbřehé škály sportů vyzkoušet právě hokej. Jeho přínosy jsou podle Nely Bartalové neoddiskutovatelné. „Jakožto kolektivní sport naučí děti fungovat v kolektivu. Zjistí, že týmová spolupráce je důležitější než individualita. Děti se naučí přijímat zodpovědnost, dodržovat pravidla, plnit úkoly. Benefitem je samozřejmě i fyzická stránka. Naše nejmenší lvíčata trénují převážně formou her, aby je trénink bavil a zaujal. Mimo hokejové dovednosti se děti průběžně zdokonalují i bez bruslí a hokejky. Součástí tréninků v našem klubu je i příprava mimo led, kde se snažíme děti pestře pohybově rozvíjet. Trénujeme základy gymnastiky, atletiky, obratnost a jiné sportovní dovednosti. A v létě, kdy máme tréninky venku, se věnujeme i jiným sportům, jako jsou fotbal, basketbal, házená a jiné,“ vypočítává trenérka.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav