26. dubna 2024

-fs-

Volejbal

Aktuality

Oslavy volejbalových sedmdesátin v plném proudu

V rámci oslav 70. výročí svého založení uspořádal volejbalový oddíl FOSFA Lokomotiva Břeclav minulou sobotu mezigenerační turnaj. Nezastavily se ale ani aktuální soutěže.

O tom, že volejbalový oddíl Lokomotivy vzniknul před 70 lety, jste se už na našich stránkách mohli dočíst. Stejně tak vás zřejmě neminula informace, že si klub chce toto významné jubileum připomínat v průběhu celého roku prostřednictvím několika událostí. Informovali jsme vás tak už například o turnaji mládeže, který břeclavský oddíl uspořádal 13. dubna a kterého se zúčastnily týmy osmi jihomoravských klubů.

Další střípek do mozaiky oslav byl přiložen minulý víkend. Měl podobu mezigeneračního turnaje uspořádaného v hale Lokomotivy. Strávit příjemný den ve společnosti milovníků volejbalu, zavzpomínat na léta strávená v tomto břeclavském oddílu a dopřát si radost z pohybu. To byly hlavní motivy, proč v sobotu 20. dubna do haly na Lokomotivě zamířily desítky současných i bývalých hráček.

Do turnaje se zapojily celkem čtyři týmy. „Nešlo jen o soutěž a vítězství, ale především o sdílení nadšení pro volejbal a propojení generací,“ říká předseda volejbalového oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav Ivan Rylich. „Na hřišti jsme viděli úžasné akce a neuvěřitelnou energii, která dodávala každému zápasu speciální nádech,“ dodává. Kromě aktivně se zapojujících hráček se v hale sešly i pamětnice vyššího věku, které příležitosti využily k společnému přátelskému zavzpomínání na své zápasy a turnaje odehrané v barvách břeclavského oddílu. Družnou atmosféru podpořilo i občerstvení, které bylo pro všechny účastnice připraveno.

Sobotní sportovně-společenská akce proběhla k všeobecné spokojenosti. „Toto netradiční setkání ženských volejbalových generací se neslo v příjemné atmosféře. Byla to skvělá příležitost ukázat, jak významný je náš volejbalový oddíl nejen pro sport, ale také pro mezilidské vztahy,“ uzavírá Ivan Rylich.

Zdaleka nejen oslavy

Břeclavský oddíl ale rozhodně nežije jen minulostí. Již následující den, tedy v neděli 21. dubna, patřila hala Lokomotivy dalším Volejhrátkám, tedy oblíbeným volejbalovým hrám pro rodiče s dětmi. A byly to Volejhrátky rekordní – sešlo se 44 účastníků!

Volejhrátky jsou čím dál oblíbenější

Volejhrátky jsou čím dál oblíbenější

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Nabitý víkend pak vybrané členky oddílu zakončily výletem do Brna na třetí finálový zápas o titul Mistra České republiky. Břeclavská výprava byla svědkem vítězství spřáteleného klubu Šelmy Brno nad celkem Dukly Liberec a slavnostního dekorování nových mistryň.

Břeclavská výprava na tribuně haly VK Šelmy Brno

Břeclavská výprava na tribuně haly VK Šelmy Brno

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Přijeďte fandit!

Ligová sezona sice již většině týmů břeclavského volejbalového oddílu skončila, přesto ještě máte šanci zhlédnout některá družstva v akci. Spojit to navíc můžete i s výletem do jiných koutů Česka. Již tento víkend můžete vyrazit na západ Čech a v Plzni podpořit mladší žákyně při jejich zápasech v rámci Mistrovství České republiky U14Z. A příští víkend máte možnost vyjet do Nového Jičína, kde své zápasy v kvalifikaci o druhou ligu sehrají juniorky.

Více informací o aktuální činnosti klubu najdete na Lokomotiva FOSFA Břeclav – Aktuálně (volejbalbreclav.cz)

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav