Být nejlepším

Být nejlepším

22. června 2026

Petra Chvalkovská

Atletika

Aktuality

ODM 2026 zahájena. Sportovce čeká nezapomenutelný týden

Pražský Eden v neděli večer ovládla olympijská atmosféra. Slavnostní zahájení Olympiády dětí a mládeže 2026 spojilo sport, emoce, hodnoty FAIR PLAY i kulturní program. Symbolicky odstartoval týden, během něhož budou tisíce mladých sportovců bojovat o medaile i nezapomenutelné zážitky. A Fosfa jako významný partner akce bude u toho.

Ne každý se stane olympijským vítězem. Tisíce mladých sportovců si ale z ODM odvezou něco, co vydrží mnohem déle než medaile. Zážitky, nová přátelství a vzpomínky na akci, která je pro mnohé vrcholem jejich dosavadní sportovní cesty. Právě takový příběh začal v neděli večer v pražském Edenu.

Atmosféra, na kterou se nezapomíná

Slavnostní zahájení nabídlo vše, co k olympijské atmosféře patří. Stadion zaplnily krajské výpravy, tribuny pak přibližně 10 000 fanoušků. Jedním z nejsilnějších momentů bylo zapálení olympijského ohně hokejovým reprezentantem a mistrem světa Romanem Červenkou.

Hodnoty, na kterých Olympiáda dětí a mládeže stojí, připomněli ve svých vystoupeních prezident České republiky Petr Pavel, bývalá olympijská medailistka Šárka Strachová i další osobnosti českého sportu. Právě FAIR PLAY, odvaha, respekt a přátelství jsou tím, co dává této akci přesah daleko za hranice sportovních výsledků.

Atmosféru slavnostního večera podtrhl také kulturní program. Diváci si užili vystoupení Bena Cristovaa a Mikolase Josefa, českou hymnu zazpíval Daniel Žižka a nechybělo ani akrobatické vystoupení. Pro mnoho mladých sportovců to byl první zážitek z akce podobného rozsahu a významu

U slavnostního zahájení nechyběla ani společnost Fosfa, která dlouhodobě podporuje mladé talenty a je významným partnerem sportovních projektů. Na slavnostní večer se vypravili ambasadoři FOSFA Sport, kteří společně s ostatními účastníky sledovali start jedné z nejvýznamnějších mládežnických sportovních akcí v České republice.

 

Držíme palce mladým sportovcům

A teď už přichází to nejdůležitější. ODM pokračuje čtyřmi dny soutěží ve 23 sportech, ve kterých budou děti poměřovat své síly s nejlepšími vrstevníky z celé republiky. Mezi reprezentanty Jihomoravského kraje nechybí ani sportovci FOSFA Sportu.

Volejbalistka, ambasadorka a pro tento týden reprezentantka Jihomoravského kraje Adéla Hrabětová vstoupila do turnaje v pondělí utkáním proti Moravskoslezskému kraji. Na atletickém stadionu Juliska se představil také Henry Dvořák. Oba budou společně s dalšími mladými sportovci usilovat o co nejlepší výsledky, ale také o zkušenosti, které jim mohou pomoci v další sportovní kariéře.

Všem účastníkům držíme palce. Ať už si z Prahy odvezou medaili, osobní rekord nebo nové přátele, jedno je jisté. Právě začal týden, na který nezapomenou.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

FOSFA Lokomotiva Břeclav (atletika)

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

FOSFA MSK Břeclav

FOSFA MSK Břeclav

FOSFA HC Lvi Břeclav

FOSFA HC Lvi Břeclav - mládež

FOSFA LVA

FOSFA LVA

FOSFA Lokomotiva Břeclav (volejbal)

FOSFA Lokomotiva Břeclav