30. května 2023

-fs-

Box

Aktuality

Naši boxeři udrželi druhou příčku v interlize

Moravská reprezentace s logem FOSFA Boxing Club Břeclav na hrudi má na svém kontě z vídeňského 4. kola FOSFA Real Boxing Cup jedno první, čtyři druhá a dvě třetí místa. Tým vedený trenérskou dvojicí Dalibor Fröhlich a Vít Král si díky tomu upevnil svoji pozici na druhé příčce interligového žebříčku.

Nejvyšší evropská liga v olympijském boxu má za sebou po uplynulém víkendu čtvrté letošní kolo. Pořadatelem byl vídeňský klub Bounce. „Byli jsme svědky velmi kvalitních a zajímavých zápasů. Z moravského týmu zaznamenal největší úspěch mladý Adam Valenta, který dokázal zvítězit v kategorii do 75 kg,“ uvádí promotér interligy Daniel Táborský, podle kterého je Adam velkou nadějí českého boxu. „Super výkony předvedl také Erik Suchý, který nejprve jasně porazil domácího Romaie Rubena, aby mu pak ve finále porážku z Budapešti vrátil Viliam Tankó z Box Clubu Stavbár Nitra. Natálie Poledníková v rozřazovacích zápasech nejprve prohrála s vicemistryní Evropy Lenkou Bernardovou ze Slovenska, s kterou se dobře zná, v boji o třetí místo ale dokázala porazit Maďarku Vivien Budai. Nad tou zvítězila již podruhé, tentokrát ovšem výrazněji. U Natálie je zkrátka znát progres,“ všímá si Táborský.

V kategorii 86 kg nastoupil Jindřich Janečka, tradiční opora břeclavského týmu. „Jindra měl první den volný los, protože se zranil jeho maďarský soupeř. V nedělním finále nastoupil proti bronzovému medailistovi z mistrovství Evropy Josefu Kostúrovi a svedl s ním velmi vyrovnanou bitvu. Těsně prohrál, ovšem zaslouží obdiv za to, jak se v pouhých 19 letech zvládá popasovat s evropskou špičkou,“ komentuje Daniel Táborský a dodává, že i u Jindřicha Janečky cítí potenciál pro olympijskou účast.

Poprvé v interlize nastoupila v barvách břeclavského klubu Lenka Volejníková. U té je podle Táborského pozoruhodné, že účast zvládla i s ohledem na mateřské povinnosti, které v posledním roce plní. „V sobotním semifinále porazila maďarskou reprezentantku Nóru Halász, ve finálovém zápase pak nestačila na desetinásobnou maďarskou šampionku a dvojnásobnou vicemistryni Evropy Lucu Hamori. Dokázala se s ní ale porvat a předvedla krásný zápas,“ ohlíží se za vídeňskou premiérou Lenky Volejníkové Daniel Táborský.

„Překvapením pro mě byl Piotr Lacz, který nastoupil v supertěžké váze proti maďarskému šampionu László Felföldimu. Ač nebyl tak dobře technicky vybaven, ukázal velké srdce a na sílu dokázal svého soupeře přetlačit. Ve finále potom už bohužel nestačil na favorizovaného Marko Miluna boxujícího za Box Club Stavbár Nitra. I tohoto borce dokázal několikrát svými tvrdými švihy nebezpečně ohrozit a předvedl kvalitní zápas,“ uzavírá Daniel Táborský. Mateusz Wojtasinski v kategorii 69 kg odjížděl z Vídně s bronzovou medailí.

Vídeňským kolem se uzavřela první polovina letošního ročníku FOSFA Real Boxing Cup. Tabulce týmů nadále kraluje Nitra, moravský tým pak drží stříbrnou příčku před Vídní a Budapeští. Bodový zisk posledního jmenovaného týmu byl poznamenán tím, že nedokázal do Vídně nominovat dostatečný počet boxerů. Do druhé poloviny vstoupí FOSFA Real Boxing Cup 2023 o víkendu 9.-10. září, kdy se tato prestižní soutěž po půl roce vrátí do Břeclavi.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav