26. června 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Na Olympiádě dětí a mládeže to včera dvakrát cinklo

Sportovci z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport zaznamenávají první úspěchy v barvách Jihomoravského kraje na Olympiádě dětí a mládeže 2024 v Českých Budějovicích. Po včerejšku mají na svém kontě dvě bronzové medaile ze stolního tenisu, dnes budeme zvědavi na výsledky atletů.

Jak jsme již dříve informovali, do krajské reprezentace na letošní Olympiádě dětí a mládeže se probojovalo osm atletů a dva stolní tenisté. Detaily si můžete přečíst v našem článku zde.

Kvůli zranění nakonec do Českých Budějovic neodcestoval Richard Smolík, atletický oddíl FOSFA Lokomotiva Břeclav tak má na hrách sedm zástupců. A většina z nich dnes či zítra zasáhne do bojů o medaile.

Atleti vstupují do finálových bojů

Dnes budeme držet palce Petru Langovi, který se postaví na start semifinálového běhu na 300 m, nebo Karolíně Rumpové v semifinále skoku dalekého. Včerejším výkonem 176 cm se do dnešního finále ve skoku vysokém kvalifikoval Lukáš Drobilič, odpoledne pak bude pozornost upřena na finálový běh na 1500 m, kde bude břeclavským želízkem v ohni Matyáš Kocman.

Zítra pak přijde na řadu finále skoku dalekého, do kterého se prvním pokusem o délce 623 cm kvalifikoval Lukáš Drobilič, Veronika Janíková si účast zajistila výkonem 524 cm. Do oštěpařských bojů zítra zasáhne Matěj Režňák a ve štafetových bězích 4×60 m budeme držet palce Anně Karolíně Adamcové, Matěji Režňákovi a Lukášovi Drobiličovi.

První medaile!

Zatímco u atletů na finálové výsledky s napětím čekáme, stolní tenisté nám už stihli udělat radost. Dokonce dvojnásobnou. Duo Cupi, tedy sourozenci Bára a Jakub Cupákovi z FOSFA KST LVA, si z jižních Čech domů poveze dvě bronzové medaile z individuálních soutěží. Dnes jsou ještě ve stolním tenisu na programu soutěže družstev.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav