24. května 2023

Petr Manuel Ulrych

Box

Aktuality

Moravská reprezentace zaboxuje o interligové body ve Vídni

Rakouská metropole bude již tento víkend dějištěm čtvrtého letošního kola FOSFA Real Boxing Cup, nejvyšší evropské ligové soutěže v olympijském boxu. Do tvrdých soubojů o body do interligové tabulky vyráží i moravští borci v barvách FOSFA Boxing Club Břeclav.

Moravský klub čeká o víkendu 27.-28. května další mezinárodní prověrka. A nebude rozhodně jednoduchá. „První polovinu letošní interligy zakončíme na rakouské půdě ve Vídni. Domácí tým Bounce se představí v elitním složení včetně Marcela Meinla, Arsena Chabyana či Michaela Derouiche,“ avizuje promotér interligy Daniel Táborský. Náhodě nic ale neponechaly ani ostatní kluby – s velkými ambicemi například vyráží do Vídně vítěz minulého budapešťského kola BC Stavbár Nitra, který chce potvrdit svoji stávající první příčku v interligové tabulce. Břeclavi patří po dosavadních třech kolech druhá příčka před Vídní týmem Honvéd z Budapešti.

Nejsilnější možnou sestavu ovšem na toto kolo nominovali i trenéři moravské reprezentace Dalibor Fröhlich a Vít Král. Tým odjíždí do rakouského hlavního města v obdobném složení, v jakém v březnu před domácím publikem vybojoval dělené první místo. Trenér Dalibor Fröhlich k účasti některých bojovníků s logem FOSFA Boxing Club Břeclav na hrudi přidal zajímavé perličky z jejich osobního života: „Natálie Poledníková, naše stálice v ženách, která startuje ve váze 60 kg (nyní 63 kg) má v půlce června státnice, takže poslední dobou jen trénuje a studuje. Zkušená boxerka Lenka Volejníková, nastupující v kategorii 66 kg, zase trénuje se svým malým synem.“

Za muže opět nastoupí český reprezentant Erik Suchý, který si v březnu z Břeclavi odvezl ocenění za zápas večera. „Erik startuje v interlize ve váhových kategoriích 63,5 kg a 67 kg, přičemž z šesti dosavadních utkání čtyři vyhrál,“ připomíná Dalibor Fröhlich. „Ve dvou kategoriích (80 a 86 kg) nastupuje také Jindra Janečka, který minulý měsíc úspěšně odmaturoval,“ dodává. Mužskou část výpravy doplňují také Adam Valenta v kategorii 75 kg (slovy Dalibora Fröhlicha „další nadějný mlaďoch v našem týmu“) a dvě posily z Polska s moravskými kořeny Mateusz Wojtaszinski (69 kg) a Piotr Lacz (92+).

Rozlosování semifinálových zápasů 4. kola FOSFA Real Boxing Cup 2023Účinkování týmu FOSFA Boxing Club Břeclav během tohoto interligového kola můžete sledovat online na stránkách FOSFA Real Boxing Cup. Přenos začíná již v sobotu v poledne veřejným vážením. Semifinálové boje vypuknou úderem sobotní 17. hodiny, začátek finálových utkání je na programu v neděli ve 14 hodin.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav