31. května 2023

-fs-

Volejbal

Aktuality

Minivolejbalistům se ve Zlíně dařilo

Do mozaiky zpráv z uplynulého víkendu musíme zasadit další důležitý dílek. Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav vyslal v sobotu hned osm svých družstev do Zlína, kde se konalo jedno z celostátních kol v barevném minivolejbalu. A břeclavská reprezentace nevyšla z těchto klání vůbec naprázdno!

„Naše družstva navázala na nedávné úspěchy z finálového turnaje v minivolejbalu Jihomoravského kraje,“ ohlíží se spokojeně za zlínským turnajem, do kterého bylo přihlášeno celkem 135 družstev, trenér žákyň Lokomotiva Fosfa Břeclav Martin Wozar.  „Ve žluté kategorii, v níž soutěžily děti narozené od 1. července 2014, jsme měli dva týmy. Na krásné třetí příčce skončilo družstvo ve složení Amálka Straková a Darinka Polášková, pochválit ale musím i Lili Čečotkovou, Sama Surovíka a Sany Polákovou, jejichž družstvo obsadilo páté místo,“ říká Martin Wozar.

První místo v oranžové kategorii (děti nar. 1. 7. 2013 a mladší) vybojovalo družstvo Melisy  Kopuncové, Klaudie Smolíkové a Elišky Hamerníkové, páté potom Gabriela Pečková s Michaelou Čavarovou.

Trenér Martin Wozar se svými svěřenkyněmi

Trenér Martin Wozar se svými svěřenkyněmi

Foto: Lokomotiva Fosfa Břeclav

„V červené kategorii (děti nar. 1. 7. 2012 a mladší, pozn. red.) jsme měli jen jedno družstvo ve složení Sabča Gromusová a Vivi Jursová, přičemž děvčata získala 1. místo. V kategorii zelené (děti narozené od 1. 7. 2011, pozn. red.) jsme obsadili 4. místo díky týmu ve složení Alex Dokulil, Mia Kulhavá a Nikča Polášková,“ uvádí trenér.

„V poslední modré kategorii (děti nar. 1. 7. 2010 a mladší, pozn. red.) jsme měli největší naději na krásné umístění. Trojice ve složení Šárka Radochová, Eliška Hrubá a Nina Wolgemuthová obsadila krásné 2. místo. Naše nejzkušenější družstvo v modré kategorii ve složení Viki Wozarová, Verča Ciganková. Áďa Hrabětová a Áďa Soudková, které po celý rok neprohrálo jediné utkání a zaslouženě vyhrálo 1. místo v Jihomoravském kraji, navázalo na své dosavadní úspěchy a ze sobotního zlínského turnaje, v němž vyhrálo všechny své zápasy, si po zásluze odvezlo ocenění za 1. místo,“ uzavírá Wozar. Dodejme, že v závěru turnaje ve Zlíně si všichni užili zápas Golden European League mužů. Reprezentační výběr České republiky v něm porazil slovenské soupeře 3:1.

Více fotografií ze zlínského turnaje najdete ve fotogalerii na facebookovém profilu Lokomotiva Fosfa Břeclav: Lokomotiva Fosfa Břeclav – oficiální stránky volejbalového oddílu | Facebook

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav