Archives

 • Naši sportovci úspěšní v anketě Sportovec okresu Břeclav

  Břeclavský Dům školství byl včera dějištěm slavnostního vyhlašování ankety Sportovec okresu Břeclav za rok 2023. Pro ceny si během večera na pódium přišla pěkná řádka zástupců klubů sdružených v projektu FOSFA Sport. Radost panovala hlavně mezi atlety, volejbalisty a stolními tenisty.

 • Břeclav bude o víkendu žít volejbalem

  Jste-li příznivci odbíjené, přijdete si během tohoto víkendu na své. Hala Lokomotivy Fosfa Břeclav bude v sobotu i v neděli žít právě tímto sportem. V sobotu se na „Lokači“ odehraje mistrovský turnaj žákyň, v neděli se pak proti sobě postaví týmy z celého kraje při minivolejbalovém turnaji.

 • Fotbalisté z Břeclavska vyhráli velké finále meziokresní soutěže

  Turnaj okresních výběrů jihomoravského kraje v kategorii U12 vrcholil v pátek 16. února finálovými zápasy čtyř nejlepších týmů. Ty se konaly na umělém trávníku nafukovací haly TCM Brno v Tuřanech. Bez ztráty bodu zvítězila reprezentace břeclavského okresu, v níž většinu tvořili hráči MSK FOSFA Břeclav.

 • Začalo to knížkou

  Vedení Soukromé školy bojových sportů Břeclav vyhodnotilo jako nejlepšího trenéra oddílu juda za loňský rok Petra Luckého. Ten má na starosti přípravu dětí, dorostu i dospělých. Jeho největším úspěchem za uplynulý rok je příprava zápasníků kategorie U14 na přebory České republiky. V následujícím rozhovoru jsme se ohlédli za jeho zápasnickou kariérou a pokusili se trochu odkrýt příští plány.

 • Atleti vozí z hal medaile po kilech

  O atletech nebylo poté, co je zima zahnala do hal, pár týdnů slyšet. Vše se ale změnilo po Novém roce, kdy břeclavští závodníci vyrazili na první halové závody této sezony. Dobré zprávy se z Lokomotivy jen valí.

 • Chcete na olympiádu? Máte ještě jednu šanci

  Do zahájení letních olympijských her zbývá 169 dnů. Chcete-li se do Paříže vydat a podpořit své favority, máte dnes nejspíš poslední šanci pořídit si vstupenky. V klidu naopak mohou být držitelé Speciálního ocenění Fosfa z prvního ročníku našich výročních cen – místa mají jistá a program jejich zájezdu dostává pevné obrysy.

 • Ono se řekne kopačky…

  Dnes už si pomalu neumíme představit, že bychom si šli zakopat v něčem jiném než v kopačkách. Současné děti je berou jako samozřejmost a poznámky otců či dědů o tom, že jim na čutání stačily tenisky, berou jako historky z pravěku. V porovnání s dějinami kopané je přitom historie speciální fotbalové obuvi směšně krátká. Ale zajímavá!

 • Vnitřní svět vítězů s Marianem Jelínkem

  Heslo projektu FOSFA Sport zní „Být nejlepším“. A přesně v jeho duchu se ve čtvrtek 15. února v aule společnosti Fosfa odehraje seminář, během kterého dá někdejší hokejový trenér, mentální kouč, manažer a autor několik knih Marian Jelínek účastníkům nahlédnout do vnitřního světa vítězů.

 • Břeclavští sportovci se vypraví na olympiádu (II.)

  Navazujeme na pondělní první díl článku a přinášíme profily zbývajících tří břeclavských sportovců, kteří díky svým výkonům a osobním příběhům získali Speciální ocenění Fosfa a v létě se vypraví na olympiádu do Paříže. Tentokrát se s námi o své bezprostřední dojmy z vyhlašování cen Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards 2023, vzory a plány podělili Richard Březovič z atletického oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav, Veronika Vašíčková z volejbalového oddílu téhož klubu a hokejista Matyáš Černý z FOSFA HC Lvi Břeclav.

 • Břeclavští sportovci se vypraví na olympiádu (I.)

  Šestice držitelů Speciálních ocenění Fosfa z prvního ročníku cen Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards se v létě vydá na olympiádu do Paříže. Představíme vám je prostřednictvím krátkých medailonků. Dozvíte se, co rozhodlo o jejich nominacích, jaké byly jejich bezprostřední dojmy poté, co se o své výhře během lednového galavečera dozvěděli, i co by chtěli v dějišti XXXIII. Letních olympijských her nejraději zažít. Zjistíte také, odkud vůbec vzešla myšlenka dopřát vybraným členům klubů z projektu FOSFA Sport takovýto exkluzivní zážitek.