Archives

 • Mistrovství republiky bylo pro Fifu velká škola

  Filip „Fifa“ Prchlík z Klubu stolního tenisu FOSFA LVA má za sebou účast na víkendovém Mistrovství České republiky jednotlivců v PARA stolním tenise 2023 v Hodoníně. Na své konto si z celkových jedenácti zápasů připsal po dvou výhrách ve čtyřhře i dvouhře. O dojmy z mistrovství jsme poprosili jak Fifu, tak jeho trenérku Denisu Pyskatou.

 • Jak je to s barvami judistických pásků?

  „Oranžový pásek? Ne, ten by mi neladil ke gumičce ve vlasech. Tak zelený? Kdepak, zelenou nemám ráda. Vezmu si hnědý, má barvu jak moje oči.“ Tak přesně takhle to s pásky u judistů nefunguje! Uděláme vám v tom jasno.

 • Krajský pohár vyhrála Kuřim. Před zraky břeclavských legend

  Víc než tři stovky diváků si včera odpoledne našly cestu na stadion FOSFA MSK Břeclav, aby byly svědky finále poháru Jihomoravského krajského fotbalového svazu. V něm Kuřim oplatila Rousínovu porážku z loňského finále a zvítězila 2:1. V hledišti jsme potkali a vyzpovídali několik osobností z historie břeclavského fotbalu.

 • Minivolejbalistům se ve Zlíně dařilo

  Do mozaiky zpráv z uplynulého víkendu musíme zasadit další důležitý dílek. Volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav vyslal v sobotu hned osm svých družstev do Zlína, kde se konalo jedno z celostátních kol v barevném minivolejbalu. A břeclavská reprezentace nevyšla z těchto klání vůbec naprázdno!

 • Naši boxeři udrželi druhou příčku v interlize

  Moravská reprezentace s logem FOSFA Boxing Club Břeclav na hrudi má na svém kontě z vídeňského 4. kola FOSFA Real Boxing Cup jedno první, čtyři druhá a dvě třetí místa. Tým vedený trenérskou dvojicí Dalibor Fröhlich a Vít Král si díky tomu upevnil svoji pozici na druhé příčce interligového žebříčku.

 • Břeclav bude hostit finále krajského poháru JmKFS

  Hned dvě finálová utkání krajského poháru Jihomoravského krajského fotbalového svazu budete moci zhlédnout, zavítáte-li ve středu 31. května odpoledne na stadion FOSFA MSK Břeclav Tatran.

 • FOSFA olympiáda břeclavských škol už v červnu

  Sportovní kluby zapojené do projektu FOSFA Sport spojily síly při organizaci prvního ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol. Sportovní hry proběhnou 13.-16. června na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Břeclav. Do soutěží o cenné kovy se v pěti sportovních odvětvích kromě žáků z Břeclavi zapojí i jejich vrstevníci z Lednice a Valtic.

 • Moravská reprezentace zaboxuje o interligové body ve Vídni

  Rakouská metropole bude již tento víkend dějištěm čtvrtého letošního kola FOSFA Real Boxing Cup, nejvyšší evropské ligové soutěže v olympijském boxu. Do tvrdých soubojů o body do interligové tabulky vyráží i moravští borci v barvách FOSFA Boxing Club Břeclav.

 • Ivan Rylich: Volejbal je sport pro přemýšlivé

  Když se Ivana Rylicha zeptáte, co pro něj znamená volejbal, bez velkého přemýšlení s úsměvem odpoví: „Každodenní práce". Však je také předsedou a manažerem volejbalového oddílu Lokomotiva FOSFA Břeclav. Nikdo ale nemusí pochybovat o tom, že je pro něj odbíjená i celoživotní láskou, kterou se snaží vzbudit i u svých svěřenců.

 • FOSFA olympiáda břeclavských škol začne už za tři týdny!

  Sportovní kluby zapojené do projektu FOSFA Sport spojily síly při organizaci prvního ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol. Sportovní hry proběhnou 13.-16. června na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Břeclav. Do soutěží o cenné kovy se v pěti sportovních odvětvích kromě žáků z Břeclavi zapojí i jejich vrstevníci z Lednice a Valtic.