Archives

 • FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 – 1. den

  V areálu TJ Lokomotiva Břeclav dnes odstartoval druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol. Na programu byly atletické soutěže pro žáky 2. stupně a volejbalový turnaj pro žáky 1.-5. tříd.

 • Fosfa a Břeclav budou spolupracovat při podpoře dětského a mládežnického sportu

  Majitel a generální ředitel společnosti Fosfa a.s. Ing. Ivan Baťka a starosta Břeclavi Bc. Svatopluk Pěček dnes slavnostně podepsali Memorandum o vzájemné spolupráci v podpoře mládežnického sportu ve městě Břeclavi. K podpisu došlo během zahajovacího dne druhého ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol.

 • Břeclav má znovu Fotbalové středisko mládeže!

  Ve fotbalovém klubu FOSFA MSK Břeclav zavládla velká radost. Tentokrát ji ale nepřinesly výsledky na hřišti, ale obětavá práce s mládeží. Fotbalová asociace ČR (FAČR) totiž udělila břeclavskému klubu statut „Fotbalové středisko mládeže.“ O tom, jak se klubu podařilo tento statut získat a co mu přináší, jsme hovořili s jeho předsedou Alexandrem Hrabalem.

 • Kdo z FOSFA Sport se kvalifikoval na Olympiádu dětí a mládeže 2024?

  Za 17 dnů se nad Českými Budějovicemi rozhoří oheň letní Olympiády dětí a mládeže. Stane se tak před očima i desítky členů sportovních oddílů zapojených do projektu FOSFA Sport. Pojďme se podívat, kdo nás bude v termínu 23.-27. června v jižních Čechách reprezentovat a na jaký program se mohou účastníci těšit.

 • FOSFA Břeclav Cup 2024 U10 s mezinárodní účastí

  K tradičním akcím břeclavských fotbalistů klubu FOSFA MSK Břeclav patří od roku 2022 i cyklus mládežnických turnajů FOSFA Břeclav Cup. Ten letos začíná v neděli 9. června na stadionu „Slovan“ turnajem starší přípravky (U10).

 • Břeclavští sportovci na Zlaté a Čokoládové tretře

  Výprava pěti desítek zástupců atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav i z dalších klubů zapojených do projektu FOSFA Sport v úterý vyrazila do Ostravy na mezinárodní atletický mítink Zlatá tretra. Zároveň mohly děti podpořit své kamarády, kteří se probojovali do finále Čokoládové tretry. A zažily chvíle velké radosti!

 • FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

  Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly při organizaci sportovních her pro žáky základních škol z Břeclavi, Lednice a Valtic. Druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol proběhne v termínu 11.-14. června v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Novinkou letošních her bude soutěž v judu.

 • Břeclavští judisté se už těší na nové pásky

  Vrcholem judistické sezóny v Soukromé škole bojových sportů Břeclav je už tradičně červnové páskování. To letošní proběhne v sobotu 8. června v Sokolovně v Kosticích od 8:30 hod.

 • Mladí fotbalisté žijí hrou

  Okresní fotbalová soutěž Žijeme hrou se během května přehoupla do své druhé půlky. Proto jsme požádali trenéra nejmladších lvíčat klubu FOSFA MSK Břeclav Martina Martáka, aby nám ji trochu přiblížil.

 • Čtyři zlaté ze Schwechatu

  Z nedělního 52. ročníku Memoriálu Franze Schustera v rakouském Schwechatu přivezli starší žáci (U16) z oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav čtyři zlaté medaile a dva okresní rekordy.