29. června 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Máme vítěze Čokoládové tretry!

V rámci programu atletického meetingu Zlatá tretra v Ostravě, na který se vydala i početná delegace FOSFA Sport, proběhlo také finále dětské soutěže Čokoládová tretra. Pro Břeclav přineslo jednu zlatou medaili!

Zdánlivě trochu ve stínu špičkových výkonů profesionálních sportovců zápolících v hlavní části Zlaté tretry zůstaly výsledky mladých atletických nadějí. Alespoň z oficiálního mediálního zpravodajství to tak může vypadat. Proto musíme na tomto místě vyzdvihnout snažení finalistů dětské soutěže Čokoládová tretra. V osmi kategoriích si to o sladké ceny rozdalo 56 dětí, které se do finálových soubojů probojovaly prostřednictvím regionálních kol. Před zaplněnými ochozy ostravského stadionu se soutěžilo v hodu raketkou, a v běhu na tratích o délce 100 m, 200 m a 300 m.

Pozornost břeclavských fandů atletiky se zaměřila na chlapecké kategorie. Břeclav měla v ohni celkem tři želízka – v běhu na 200 m soutěžili devítiletí Oliver Janík a Henry Chibundu Dvořák, na nejkratší trati pak sedmiletý Tomáš Horáček. Všichni reprezentanti FOSFA Lokomotiva Břeclav.

Zlatý Tomáš

Zatímco první dva jmenovaní na medailové pozice i přes maximální snahu bohužel nedosáhli, Tomáš udělal rodičům a fanouškům velikou radost – v napínavém sprintu dokázal časem 16,52 s vybojovat zlato. Respektive z čokolády vyvedenou trofej v podobě atletické tretry. Srdečně gratulujeme!

Tomášův finálový běh můžete zhlédnout na videu na facebookovém profilu Atletické přípravky Břeclav:

Tomáš Horáček se svou trofejí

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav