Břeclavský stadion ovládla rychlost, dětská radost a soupeření v duchu FAIR PLAY. Pátá zastávka Čokoládové tretry přivedla ve čtvrtek 14. května na start 170 mladých závodníků z 59 oddílů a domácí atletická přípravka klubu FOSFA Lokomotiva Břeclav byla pořádně vidět. Osm talentů si vybojovalo postup do semifinále v rámci Zlaté tretry Ostrava.
20. května 2026
Petra Chvalkovská
Atletika
Aktuality
Malí atleti FOSFA zazářili na domácí Čokoládové tretře. Osm dětí míří do Ostravy
Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav
Seriál běžeckých závodů pro děti pod záštitou světového rekordmana Jana Železného znovu ukázal, proč patří mezi nejoblíbenější atletické podniky pro mladé sportovce. Unikátní závod na dráze pro děti od 6 do 11 let spojuje sportovní výkony, radost z pohybu i první velké atletické sny.
Spanilá jízda břeclavských dětí
Soutěžilo se v bězích na 100, 200 a 300 metrů i v hodu raketkou. Domácí děti předvedly skvělé výkony a v řadě kategorií vybojovaly medailová umístění. Do ostravského semifinále si postup vyběhlo sedm atletů, další postup přidala Eliška Zahonská, když v hodu raketkou překonala vzdálenost 35 metrů a 90 centimetrů. V Ostravě se 15. června malí sportovci nejen utkají s těmi nejlepšími ve svých kategoriích, ale také se potkají s hvězdným floridským sprinterem Noahem Lylesem.
Na své si přišli také předškoláci, pro které byl připraven nesoutěžní běh na 60 metrů. A je vidět, že břeclavská atletická přípravka nemusí mít strach o budoucí talenty. Všechna 3 medailová umístění mezi chlapci patřila jejím svěřencům – Eduardu Růžičkovi, Jakubu Tománkovi a Albertu Mrázovi.
Víc než medaile
Po celý den panovaly na oválu souboje v duchu FAIR PLAY. Od prvních startů až po závěrečné vyhlášení navíc bylo jasné, že v Čokoládové tretře nejde jen o stopky a medaile. Důležitější než výsledky byla radost z pohybu, přátelství, respekt k soupeřům a společně strávený čas.
Velké poděkování patří všem organizátorům, rodičům a trenérům, kteří mají srdce na správném místě. Jejich láska k atletice i dětem srší z každého detailu. A díky patří také závodníkům za snahu, nadšení, disciplínu a předvedené výkony.
Atletická sezóna nekončí
Mladí atleti mají v rámci Čokoládové tretry stále ještě tři další příležitosti zabojovat o postup do ostravského semifinále, a to v Praze, Blansku a Vsetíně. Právě v Ostravě mají děti možnost potkat hvězdy české i světové atletiky a přiblížit se atmosféře velkého finále v rámci Zlaté tretry.
Během května a června navíc pokračuje také Zlatá liga atletických přípravek Jihomoravského kraje, která dětem nabízí další závody, zkušenosti i sportovní výzvy. Už 26. května navíc tuto prestižní soutěž hostí také FOSFA Lokomotiva Břeclav na domácím stadionu.
Do semifinále z břeclavské atletické přípravky postupují:
- Jáchym Švehla (běh 200 m)
- Rostislav Hrozek (běh 200 m)
- Tomáš Horáček (běh 300 m)
- Tobiáš Nešpor (běh 300 m)
- Veronika Čapková (běh 100 m)
- Nina Myšáková (běh 200 m)
- Adéla Suchánková (běh 300 m)
- Eliška Zahonská (hod raketkou)















