02. července 2024

-fs-

Hokej

Aktuality

Lvům to jde i na kolečkách!

I když hokejová sezóna již dávno skončila, řada mladých hráčů FOSFA HC Lvi Břeclav se z gólů v síti soupeřů radovala ještě v uplynulých dnech. Konkrétně přípravka, mladší žáci a dorost. Tyto tři věkové kategorie se totiž zapojily do mistrovství republiky v inline hokeji. A výsledek? Dvě medaile!

Všechna tři zmiňovaná družstva se probojovala do Final Four části JERSEY 53 MČR. Ta se odehrála v Přerově.

Jako první nastoupili v sobotu 22. června proti svým soupeřům mladší žáci. Dotáhli to až do semifinále, kde ale nestačili na zlínské „Ďábly“. V souboji o bronz pak podlehli týmu HCM Warriors Brno Inline a tak si z turnaje odvezli velmi hezkou, i když málo populární bramborovou medaili.

Přesto se ale v sobotu nakonec břeclavští hokejisté mohli radovat z medaile. A dokonce ze zlaté! Postarali se o ni hráči dorostu. Po úspěšné základní části nejprve deklasovali tým Prague Rats 8:1. Pražské Krysy neměly proti břeclavským Lvům šanci. Za zmínku stojí, že hned dva břeclavští hráči – kapitán Ondřej Ruml a Jaroslav Prchal – zaznamenali v tomto utkání hattrick. Ve finále pak Lvi zdolali družstvo Roller Storm Praha poměrem 5:3 a nejen že přivezli do Břeclavi medaile nejcennější, ale ukončili také vítěznou sérii přerovských Night Birds, kteří v kategorii dorostu vyhráli předchozí tři ročníky.

Přípravka vybojovala stříbro

Přípravka vybojovala stříbro

Foto: FOSFA HC Lvi Břeclav

Neděle pak patřila v Přerově hráčům přípravek. Naše lvíčata hrála s obrovským nasazením, v semifinále doslova „přejela“ soupeře z IHC Devils Zlín výsledkem 10:3. Ve finále nastoupila proti týmu domácího IHC Night Birds. Co se přerovským hráčům nepodařilo v kategorii dorostu, dokázala jejich přípravka. Zlato tedy zůstalo v Přerově, stříbro ale putovalo do Břeclavi. I když s menší oklikou. S medailí se lvíčata nejprve zastavila v nemocnici, aby se z ní mohl potěšit i jejich spoluhráč Lukáš Lukáč, který se během turnaje zranil. Naši malí hokejisté tak ukázali, že nejen umějí hrát, ale že mají i týmového ducha a smysl pro fair play. A to je možná cennější než jakákoli medaile…

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav