Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Letní příprava se stolním tenistům zúročuje

Minulý týden proběhl v lednické tělocvičně poslední z letošních prázdninových kempů Klubu stolního tenisu FOSFA LVA. O víkendu pak už reprezentanti klubu zamířili na první turnaje nové sezony. A zacinkaly první medaile.

Jak jsme již dříve informovali, během srpna čekaly lednicko-valtické stolní tenisty čtyři přípravné kempy, přičemž poslední z nich proběhl v Lednici od pondělí 28. srpna do pátku 1. září. „Některé děti se účastnily všech čtyř, věnovaly tak stolnímu tenisu skoro polovinu prázdnin,“ uvedla hlavní trenérka mládeže KST FOSFA LVA Denisa Pyskatá. „Byli mezi nimi nejen starší žáci, ale i devítileté děti. Jejich zápal pro sport je neuvěřitelný,“ pochválila své svěřence.

Příprava čtyřikrát jinak

Vzhledem k tomu, že každý z kempů byl trochu jiný, nabídla tato soustředění svým účastníkům pestrou směsici zážitků. Zatímco první a čtvrtý kemp proběhly ve vcelku poklidném domácím prostředí, druhá část přípravy – určená elitním hráčům KST FOSFA LVA – probíhala ve slovenském Senci. Tam také sportovci z Lednice poměřili svoje síly s konkurencí na kvalitně obsazeném mezinárodním turnaji. A na třetí kemp zase přijeli k přátelskému turnaji hráči z brněnské Morendy (TCC Moravská Slavia).

„Děti byly v rámci kempu rozděleny vždy do dvou skupin podle zdatnosti a výkonu. Ta vyšší se zaměřovala zejména na technické detaily hry. Druhá skupina hrála spíše pro radost se zaměřením na celkové zdokonalení herních dovedností,“ ohlédla se za poslední částí letošní srpnové přípravy Denisa Pyskatá. „Nešlo ale jen o stolní tenis, i když ten byl samozřejmě na prvním místě. Ve volných chvílích děti chodily na hřiště, kde se mohly odreagovat při fotbalu nebo basketbalu. K dispozici byl i venkovní bazén, ale kvůli uplakanému konci léta ho děti využily jen dvakrát,“ dodala.

Vzhůru do nové sezony!

Ti nejvytrvalejší a nejnadšenější stolní tenisté absolvovali během srpna na čtyřech kempech celých 20 tréninkových dnů. „Můžu říct, že je to herně i fyzicky velmi posunulo,“ hodnotí jejich zápal Denisa Pyskatá. To se koneckonců projevilo už během uplynulého víkendu na zahajovacích turnajích nové sezóny. V domovské Lednici nastoupili hráči v nejmladší kategorii U11, děti kategorií U13 a U15 odehrály své zápasy v Hodoníně.

Přestože k lítosti Denisy Pyskaté zaúřadovaly nemoci a do turnaje nemohla nastoupit i jedna z největších favoritek Barča Cupáková, nevyšli její svěřenci z prvních turnajů s prázdnou. O medailový zisk se postaral druhý člen „dua Cupi“, Jakub Cupák, který získal 2. září na hodonínském turnaji bronzovou medaili. Ze stříbra se pak na domácí půdě v kategorii U11 radovala Claudia Polanská.

Starší hráči na svůj vstup do nové soutěžní sezony ještě čekají. „Hned druhý víkend v září bude následovat celorepublikový turnaj v hale TJ Slavoj v Praze v kategorii U17 a U19. Naši hráči tu budou mít jedinečnou příležitost změřit své síly se soupeři z celé republiky,“ avizuje hlavní trenérka mládeže KST FOSFA LVA Denisa Pyskatá. Držme jim tedy palce, aby i oni přivezli domů nějaké cenné kovy.