30. srpna 2023

Petr Manuel Ulrych

Judo

Aktuality

Judisté z Břeclavi trénovali s Krpálkem a Kopeckým

Ač by se z frekvence zpráv na téma judo na našem webu mohlo zdát, že se mladí břeclavští judisté uložili k letnímu spánku, není tomu tak. Oficiální soustředění sice Soukromá škola bojových sportů Břeclav pro své svěřence nepořádala, přesto mnozí členové využili letního volna k přípravě. Někteří třeba vyrazili do Kácova na Judo Heroes Camp, kde se setkali se svými velkými vzory.

Z Břeclavi se do Kácova letos vydala hned trojice mladých zápasníků – bratři Václav a Vojtěch Gigerichovi a také Tobiáš Drajna. „Další účastníci přijeli z Brna, Ostravy, Prahy, Kounic, Uherského Brodu, Českých Budějovic a další měst. Byli tam dokonce i dva kluci ze Spojených států, kteří nyní bydlí v Japonsku. Celkem se účastnilo asi 50 dětí od 9 do 15 let,“ říkají Vašek s Vojtou.

Prohráls? Zazpívej!

Camp byl pro účastníky opravdu intenzivní přípravou. Každý den absolvovali dva judistické tréninky a také dva tréninky zaměřené na zvyšování fyzické kondice – ty měly formu her, soutěží, kruhového tréninku či posilování. „Bylo to náročné, na nohou jsme byli od půl osmé rán do půl desáté večer. Byli jsme rozděleni do dvou skupin, na starší a mladší, kdy mladší se věnovali tréninku juda a starší pracovali na kondici, poté se skupiny prohodily. Po obědě jsme měli odpolední klid a pak další tréninky ve skupinách. Některé aktivity jsme ale prováděli i všichni dohromady,“ ohlížejí se za campem Vojta s Vaškem. Podle vlastních slov byli kluci překvapeni jiným způsobem vedení tréninků. „Kdo prohrál, na konci tréninku zpíval,“ smějí se kluci a shodují se, že si na campu užili spoustu legrace.

Na tatami s Lukášem Krpálkem a Adamem Kopeckým

Pochvalu si podle mladých břeclavských zápasníků zaslouží trenéři campu – bratři Volkovi i vedoucí Radim Knápek. „Zapojovali se do plného tréninku a když nám něco nešlo, trpělivě nám to vysvětlovali. Ukazovali nám techniky, které známe a hlavně jak je použít při zápasech, a také nám radili kontra chvaty proti nasazovaným technikám,“ vysvětlují. Pozitivně hodnotí fakt, že rozcvičky byly na campu kratší, než na jaké jsou zvyklí z běžných tréninků. „Tím nám zbylo víc času na nácvik technik,“ pochvalují si.

„Nebylo tam nic, co by se nám nelíbilo. Přestože byl camp hodně fyzicky náročný, určitě chceme jet příště znovu,“ uzavírají. A není se čemu divit – kde jinde se jim stane, aby mohli trénovat s držitelem zlaté medaile z mistrovství světa kadetů či bronzové medaile ze světového šampionátu juniorů Adamem Kopeckým, nebo dokonce s dvojnásobným olympijským vítězem Lukášem Krpálkem? Ano, i takové zážitky, stejně jako třeba setkání s předsedou Českého svazu juda Pavlem Volkem, si kluci z letošního campu přivezli. „Pobyt pro nás byl přínosný hlavně v tom, že jsme si vyzkoušeli nový způsob tréninků, našli nové kamarády a měli jsme také možnost se porovnat s ostatními,“ uzavírají své dojmy z Judo Heroes Campu bratři Gigerichovi.

Setkání s Lukášem Krpálkem klukům z paměti nevymizí

Foto: archiv sourozenců Gigerichových

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav