23. listopadu 2023

-fs-

Judo

Aktuality

Judisté z Břeclavi se blýskli na šampionátu mláďat

V sobotu 18. listopadu proběhl ve Veselí nad Moravou Šampionát Moravy mláďat a mladšího žactva. Za Soukromou školu bojových sportů se jelo poprat 7 závodníků v kategoriích do 10 a do 12 let. A výprava se vrátila hned s dvěma poháry!

V uvedených mládežnických kategoriích se nezávodí na úrovni mistrovství republiky, proto byl šampionát nejvyšší možnou soutěží, kterou mohli mladí judisté absolvovat. Kluby z celé Moravy tak na tatami ve Veselí vyslaly ty nejlepší zápasníky. A podle majitele a hlavního trenéra Soukromé školy bojových sportů Michala Kváše to bylo znát: „Byl to nesmírně kvalitní turnaj, na kterém probíhaly zápasy od ranních hodin a poslední boje na žíněnce končily až večer. Jsem velmi rád, že ani jeden ze závodníků z Břeclavi neudělal ostudu a všichni předvedli vynikající výkony.“

Všech sedm břeclavských judistů se mohlo poprat s těmi nejlepšími soupeři a podle Michala Kváše se v této konkurenci neztratili. „I ti závodníci, kteří se neumístili na medailových  pozicích, dávali svým soupeřům zabrat a ani jeden zápas nevypustili. Opravdu všechny musím pochválit a konstatovat, že tihle bojovníci z Břeclavi mají na to se v budoucnu umístit na ještě vyšších příčkách,“ říká Michal Kváš a dodává: „Zvlášť pak musím vyzdvihnout Ondru Křivánka za třetí a Romana Kaňu za první místa v jejich věkových a váhových kategoriích. Moc jim gratuluji a děkuji za reprezentaci našeho oddílu.“ S blahopřáním se rádi připojujeme i my!

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav