07. listopadu 2023

Petr Manuel Ulrych

Judo

Aktuality

Judisté mají za sebou republikový přebor starších žáků

V sobotu 4. listopadu se v Ostravě uskutečnil přebor České republiky starších žáků v judu. Soukromou školu bojových sportů Břeclav reprezentoval trojlístek ve složení Tobiáš Drajna, Václav Gigerich a Jakub Průdek.

Kvalifikačním sítem pro tuto prestižní soutěž prošli ještě Jan Pálka a Lukáš Zima, ti ale nakonec do Ostravy neodjeli kvůli nemoci.

„Přebor České republiky starších žáků je vlastně nejvyšší soutěž pro tuto kategorii. Jde vlastně o mistrovství republiky a závodí se v několika váhových kategoriích. Tobiáš s Kubou zápasili v kategorii do 55 kilogramů, kde bylo celkem 37 soutěžících. Vašek byl zařazen do kategorie do 73 kilogramů, v které soutěžilo celkem 15 závodníků,“ vysvětluje majitel a hlavní trenér Soukromé školy bojových sportů Michal Kváš. Dodejme, že přebor byl mezinárodní soutěží – judisté se na sever Moravy sjeli i z Polska, Slovenska, Rakouska a dokonce i Mongolska. Podle informací Českého svazu juda (ČSJ) se závodů účastnilo 395 závodníků ze 123 klubů, diváci byli svědky 762 zápasů. Detailní informace najdete na stránkách ČSJ.

Foto: Soukromá škola bojových sportů Břeclav

A jak se břeclavským zápasníkům dařilo? „Ani jeden z kluků neudělal ostudu a opravdu ze sebe dali úplně všechno z toho, co měli za celý rok natrénované. Nejlíp dopadl Tobiáš, který ve své kategorii skončil na devátém místě. Kuba se umístil dvanáctý, Vašek třináctý. To vůbec nejsou špatná umístění,“ říká Michal Kváš. A v tom je třeba mu dát zapravdu – být devátý v republice je opravdu krásný výsledek. „Všechny tři kluky jsem musel pochválit, protože ani jeden z nich nedělal žádné velké chyby. Šli se poprat opravdu odvážně, nebáli se a vydali ze sebe vše. Výsledky samozřejmě mohly být ještě o něco lepší, ale to musíme dopilovat dalším tréninkem,“ uzavírá Michal Kváš.

Mladé zápasníky ze Soukromé školy bojových sportů Břeclav čekají již tento víkend další závody. Vybraní členové do 12 let se vypraví do Kostic na memoriál Jaroslava Krásného. „Ten tady na okrese pomáhal zakládat judo. V roce 1976 založil klub v Kosticích a později se svou ženou dal vzniknout i naší škole v Břeclavi,“ vysvětluje Michal Kváš a dodává, že o týden později, tedy v sobotu 18. listopadu, se bude ve Veselí nad Moravou konat Šampionát Moravy mláďat a mladších žáků, tedy nejvyšší soutěž této věkové kategorie.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav