17. června 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Jeli jako draci!

V sobotu 15. června se na Dyji konal již 15. ročník závodu dračích lodí, nazvaný příznačně „Břeclavský drak.“ Svou vlastní posádku měl na startu opět i náš FOSFA Sport. Tvořili ji trenéři a mladí sportovci z klubů, zapojených do tohoto projektu. A reprezentovali skvěle - na delší z obou závodních tratí vybojovali ve velké konkurenci stříbro!

V sobotu se v Břeclavi konaly hned dva významné sportovní podniky. Na stadionu Slovan, domovském hřišti fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav, probíhal další ročník turnaje FOSFA Břeclav Cup 2024, tentokrát v kategorii U12. A v areálu SVK Břeclav na řece Dyji se odehrál již patnáctý ročník závodů dračích lodí Břeclavský drak. Kromě mateřské Fosfy do něj svoji posádku opět sestavily i kluby spojené v projektu FOSFA Sport. Po loňské úspěšné premiéře měli účastníci i fanoušci vysoká očekávání. A ta se naplnila!

Nejprve odstartoval závod na 200 metrů, kde se posádka FOSFA Sport umístila přesně v polovině výsledkové listiny, na 7. místě ze 14 účastníků. Výsledek byl poznamenán silným protivětrem. Poté už následovala hlavní disciplína, závod nazvaný „Břeclavská míle.“ Letos musela být jeho trasa kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám a nízkému stavu vody zkrácena na 600 metrů. A tady posádka lodě FOSFA Sport zazářila. Naši závodníci jeli opravdu jako draci a s časem 2:53 dlouho vedli, nakonec však museli za svůj výkon brali stříbro. To je ale skvělý výsledek, za sebou nechali dalších 18 soupeřů!

Celé posádce FOSFA Sport srdečně blahopřejeme ke strhujícímu výkonu i poháru a medailím za druhé místo.

Foto: Hana Březovičová

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav