18. října 2023

Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Jak se dařilo stolním tenistům ve Strážnici a Rájci?

O víkendu se konaly krajské turnaje ve stolním tenise v kategoriích U11, U13, U15, U17 a U19. Nejmladší děti v prvních dvou kategoriích hrály ve Strážnici, starší sportovci nastoupili k utkáním v Rájci. Na to, jak si v těchto kláních vedli mladí reprezentanti Klubu stolního tenisu FOSFA LVA, jsme se zeptali jejich trenérky Denisy Pyskaté.

„Letos jsme do turnajů mohli postavit rekordních 19 hráčů. Ne všichni sice bojovali o medaile, ale zejména na mladších dětech byla vidět obrovská radost už ze samotné hry, z každého vydařeného míčku,“ říká trenérka, která byla osobně přítomná na zápasech v kategoriích U11 a U13. „Turnaje ve Strážnici a Rájci se překrývaly, nešlo být na obou. A tak jsem se rozhodla, že pojedu s mladšími dětmi, abych jim byla nablízku a mohla je podporovat,“ vysvětluje.

Břeclavští stolní tenisté si z klání odnesli hned několik medailí. Tu stříbrnou si po dramatických bojích odnesla v kategorii U11 Claudia Polanská. „Nejtěžší to Claudi měla v semifinále,“ popisuje Denisa Pyskatá. „To vedla sice 2:1 na sety, ale tom čtvrtém prohrával už 6:0.  Ale pořád bojoval o každý míček. Už jsem jí chtěla poradit, aby set takticky vypustila a soustředila se na pátý, rozhodující, ale ona zabojovala tak, že dokázala skóre otočit, set i zápas vyhrát a postoupit do finále.“

Důvod k radosti má v této kategorii i Sára Kratochvílová. Ta získala svoji první medaili, stříbrnou, ve „finále útěchy“. „Sára den před tím měla gymnastické závody, kde dokonce zvítězila, a proto byla ráno na turnaji unavená. Ale jak den postupoval, rozehrála se přímo neuvěřitelně a poslední dva, tři zápasy odehrála v neskutečně vysokém tempu. Musím říct, že i divácky to bylo moc hezké,“ přibližuje trenérka průběh turnaje.

O další medailovou radost se postaralo „duo Cupi“. Kuba a Barča Cupákovi nastoupili hned ve dvou kategoriích, U13 a U15, což vyžadovalo přejezd ze Strážnice do Rájce. Navzdory tomu nejprve v sobotu v kategorii U13 vybojoval Kuba Cupák bronzovou medaili a v neděli v kategorii U15 Barča tentýž kov. Kuba pak přidal ještě druhé místo z finále útěchy.

Ani v nejstarších kategoriích nezůstali břeclavští stolní tenisté bez medaile. Tu stříbrnou získala v kategorii U17+U19 Elča Kopřivová.

Medaile i další umístění jsou samozřejmě úspěch, ale přesto – měli by mladí hráči něco zlepšit? „Určitě je to vlastní podání,“ říká Denisa Pyskatá. „S tím jsme se na turnaji hodně trápili, i když mu při tréninku věnujeme velkou pozornost. Zase se ukazuje, že trénink a zápas jsou něco úplně jiného. Takže je potřeba nejen trénovat, ale hlavně hrát, hrát a zase hrát – a tak získávat potřebné zkušenosti,“ uzavírá trenérka mladých stolních tenistů.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav