24. listopadu 2023

-fs-

Fotbal

Aktuality

Jak jsme fandili Česku při kvalifikaci na EURO

Třiadvacetičlenná výprava zástupců klubů FOSFA Sport se v pondělí vydala do Olomouce, aby podpořila českou fotbalovou reprezentaci v souboji s Moldavskem. A odvezla si skvělý zážitek.

Podobně jako na jaře do Prahy na zápas s Polskem se i tentokrát břeclavští sportovci vydali na další kvalifikační utkání české reprezentace pro mistrovství Evropy díky sponzorskému daru od společnosti Fosfa v podobě vstupenek. Nabídky vydat se na atraktivní utkání využilo dle očekávání nejvíc fotbalistů – klub FOSFA MSK Břeclav reprezentovalo v ochozech Androva stadionu 14 členů. Pět zástupců vyslal do Olomouce volejbalový oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav, čtyři potom Soukromá škola bojových sportů Břeclav. A jak dokládají i naše fotografie a video, zápas si dokonale užili a i sami notně přispěli k jeho atmosféře.

Poprvé si břeclavští fanoušci zajásali už čtrnáct minut po úvodním hvizdu, kdy se do moldavské branky trefil David Douděra. Přestože soupeř hrál od 55. minuty bez vyloučeného Vladyslava Babogla, na další gólovou oslavu včetně mexické vlny si příznivci českého týmu počkali až do 72. minuty – na 2:0 zvyšoval Tomáš Chorý. Naposledy se pak rozezněl jásot a nad hlavami břeclavské výpravy se roztočily šály v poslední minutě zápasu po té, co třetí český gól vsítil Tomáš Souček.

Tři góly v moldavské síti znamenaly postup českého reprezentačního výběru na EURO 2024. Mistrovství Evropy se odehraje v Německu od poloviny června do poloviny července příštího roku. Z postupu se radovali nejen čeští hráči, ale pochopitelně i čeští fandové včetně všech 23 členů břeclavské výpravy – cestou zpět na jih Moravy se ve všech čtyřech autech rozebíraly vybrané herní situace a komentovaly výkony českých fotbalistů. Zkrátka a dobře šlo o zážitek, který z paměti jen tak nevymizí.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav