20. února 2024

Jakub Jukl, Petr Manuel Ulrych

Fotbal

Aktuality

Fotbalisté z Břeclavska vyhráli velké finále meziokresní soutěže

Turnaj okresních výběrů jihomoravského kraje v kategorii U12 vrcholil v pátek 16. února finálovými zápasy čtyř nejlepších týmů. Ty se konaly na umělém trávníku nafukovací haly TCM Brno v Tuřanech. Bez ztráty bodu zvítězila reprezentace břeclavského okresu, v níž většinu tvořili hráči MSK FOSFA Břeclav.

 

Reprezentace OFS Břeclav U12 se v hale TCM Brno postupně utkala s týmy OFS Brno venkov, MěFS Brno a OFS Hodonín. A výsledky utkání byly následující:

OFS Brno venkov – OFS Břeclav 1:2

MěFS Brno – OFS Břeclav 1:4

OFS Hodonín – OFS Břeclav 3:5

Břeclavští hráči tedy prošli finálovým turnajem, během kterého nastupovali ve složení 4 hráči v poli + brankář, bez ztráty jediného bodu a díky třem výhrám se stali jasnými vítězi celé meziokresní soutěže. Alexandr Hrabal, předseda FOSFA MSK Břeclav a člen realizačního týmu břeclavské reprezentace si z uvedených vítězství ve velkém finále považoval zejména výhry nad brněnským výběrem. „To se nestává každý den, výběr města Brna jsme porazili po dlouhé době,“ kvitoval a své svěřence pochválil za předvedenou hru, píli a nasazení v průběhu celého turnaje. „Všichni podali nadstandardní výkon,“ doplnil Alexandr Hrabal.

Trenéři břeclavské reprezentace Jan Svoboda a Alexandr Hrabal

Foto: FOSFA MSK Břeclav

Pro nás ve FOSFA Sport představuje vítězství břeclavského výběru dvojnásobnou radost, protože v týmu nastoupilo hned pět hráčů FOSFA MSK Břeclav: v bráně Kristián Hejč, v poli Ondřej Hollý, Filip Jandora, Nicolas Malega a Jakub Pospíšil. Ten byl mimochodem spolu s lednickým Šimonem Krškou vyhlášen nejužitečnějším hráčem turnaje.  a brankář Kristián Hejč.

Zásluhy na vítězství samozřejmě mají i další tři členové  týmu – již zmíněný Šimon Krška z Moravanu Lednice, Adam Kachyňa z TJ Velké Bílovice a Liliána Birkenfeld z FC Hustopeče. A nesmíme zapomínat na ty, kteří dovedli výběr našeho okresu k vítězství. Kromě Alexandra Hrabala to byl ještě další trenér  FOSFA MSK Břeclav Jan Svoboda.

Brněnským turnajem se uzavřela halová část soutěže. Mimo jiné v závislosti na počasí se v příštích týdnech rozběhne část venkovní, během které budou okresní týmy nastupovat v počtu 8 hráčů v poli + brankář.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav