17. října 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

FOSFA Sport: o plánech na příští měsíce je jasno

V prostorech auly společnosti Fosfa se minulý týden sešli zástupci klubů zapojených do projektu FOSFA Sport s reprezentací Města Břeclav, aby společně prodiskutovali plány na příští měsíce. Stěžejním bodem jednání byla příprava galavečera spojeného s oceňováním nejlepších sportovců a osobností projektu FOSFA Sport.

Plány projektu FOSFA Sport pro příští rok nejsou právě malé. Kromě průběžné redakční práce a správy sociálních sítí čeká představitele projektu organizace řady akcí pro děti z participujících klubů.

Již v listopadu se například díky daru od generálního ředitele společnosti Fosfa Ivana Baťky dvě desítky členů vypraví do Olomouce na kvalifikační utkání české fotbalové reprezentace pro EURO 2024, ve kterém se český tým utká s celkem Moldavska.

Ze stěžejních plánů pro příští rok pak můžeme již nyní zmínit organizaci dalšího ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol – tato událost by měla v areálu Lokomotiva Fosfa Břeclav proběhnout v červnu příštího roku.

Další akce pak vyplynou z generálního partnerství společnosti Fosfa a Českého olympijského týmu. Výprava FOSFA Sport by se tak měla například v červnu vydat do Českých Budějovic, aby podpořila své favority na Olympiádě dětí a mládeže. Další akce vyplývající ze zmíněného partnerství budeme odtajňovat postupně, nezapomeňte nás proto sledovat průběžně a pravidelně. Děti z klubů FOSFA Sport se mají opravdu na co těšit!

Jedna z klíčových událostí příštího roku se odehraje již 9. ledna. V břeclavském Domě školství proběhne galavečer, během kterého budou ocenění nejlepší sportovci a trenéři napříč všemi kluby z rodiny FOSFA Sport. Ocenění se dostane také osobnostem se zajímavými a inspirativními příběhy. Smyslem ocenění i celého projektu je vyzdvihnout hodnoty, které sport dětem přináší do života. Ceny přeberou ocenění z rukou svých sportovních vzorů a idolů.

Mnohé z akcí projektu FOSFA Sport se mohou konat díky vstřícnému postoji Města Břeclav. Z úst jeho zástupců během zmiňovaného setkání zaznělo, že podpora dětského a mládežnického sportu bude i nadále patřit k prioritám vedení města.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav