24. května 2023

-fs-

Tiskové zprávy

FOSFA olympiáda břeclavských škol už v červnu

Sportovní kluby zapojené do projektu FOSFA Sport spojily síly při organizaci prvního ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol. Sportovní hry proběhnou 13.-16. června na atletickém stadionu TJ Lokomotiva Břeclav. Do soutěží o cenné kovy se v pěti sportovních odvětvích kromě žáků z Břeclavi zapojí i jejich vrstevníci z Lednice a Valtic.

FOSFA olympiáda břeclavských škol navazuje na dlouholetou tradici závodů, při kterých poměřovali žáci základních škol z Břeclavi své síly v atletických disciplínách. Letos akce dostala díky vstupu společnosti Fosfa jakožto generálního partnera nový formát.

Nové disciplíny díky generálnímu partnerovi

„FOSFA olympiáda břeclavských škol je logickým vyústěním našich dosavadních aktivit na podporu sportu. Dlouhodobě se spolu se sportovními oddíly z Břeclavi a okolí snažíme motivovat děti a mládež k pohybu a nenásilnou formou jim tak vštěpovat hodnoty, jako jsou disciplína, důvěra, úcta či respekt. Tedy hodnoty, které jim pomohou nejen na hřišti, ale zejména pak později v jejich profesním životě,“ vysvětluje majitel a generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka.

Ze strany Fosfy jde ale v případě červnové akce o více než pouhou finanční podporu. „Jsem rád, že jsme mohli využít zkušeností a synergií plynoucích z našeho zastřešujícího projektu FOSFA Sport a díky aktivnímu přístupu a zkušenostem klubů, které se do něj zapojily, ovlivnit podobu celé akce,“ říká Ivan Baťka. Vedle tradiční atletiky se tak bude letos poprvé soutěžit také ve volejbalu, fotbalu, florbalu a stolním tenisu. Garanty jednotlivých disciplín jsou příslušné kluby z rodiny FOSFA Sport.

Akce rozhýbe 800 dětí z Břeclavi, Lednice a Valtic

Oproti minulosti bude letos akce otevřena i žákům z jiných než břeclavských škol – poprvé tak budou moci startovat i mladí sportovci z Lednice a Valtic. Díky tomu se také prakticky zdvojnásobí počet účastníků – organizátoři očekávají zhruba osm set soutěžících.

Účastníci FOSFA olympiády břeclavských škol 2023

  • ZŠ Břeclav Slovácká
  • ZŠ Břeclav Na Valtické
  • Gymnázium Břeclav /2. stupeň/
  • ZŠ Břeclav Komenského
  • ZŠ Břeclav Kpt. Nálepky
  • ZŠ Břeclav Kupkova
  • ZŠ Břeclav J. Noháče /1. stupeň/
  • ZŠ Lednice
  • ZŠ Valtice

S podporou města

Významným partnerem čtyřdenní sportovní události bude Město Břeclav. „Podpora sportu dětí a mládeže je z pohledu města stěžejní. Jsme si dobře vědomi přínosu pohybových aktivit pro zdravý vývoj dětí a sport chápeme i jako oblíbenou a smysluplnou volnočasovou aktivitu. Proto dlouhodobě vyhlašujeme kromě základních dotací na činnost také dotační programy na podporu materiálně technické základny sportu nebo individuálních dotací na podporu mimořádných akcí a účasti sportovců na významných sportovních akcích. Ze stejného důvodu se rádi stáváme partnerem sportovních akcí pořádaných na území města. A u FOSFA olympiády břeclavských škol jsme jednoduše nemohli chybět – bude to jedna z klíčových událostí dětského a mládežnického sportu letošního roku,“ uvádí břeclavský místostarosta Milan Klim.

První ročník FOSFA olympiády břeclavských škol se uskuteční v areálu TJ Lokomotiva Břeclav od úterý 13. do pátku 16. června. Přijďte podpořit mladé sportovce a jejich výkony odměnit svým potleskem. Detailní harmonogram spolu s propozicemi jednotlivých disciplín najdete na tomto odkazu: https://fosfasport.cz/fosfa-olympiada-breclavskych-skol/.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav