20. června 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

FOSFA olympiáda břeclavských škol rozhýbala přes 800 dětí

Ve dnech 11.  – 14. června zažila Břeclav svůj největší sportovní svátek. Alespoň co se mládežnického sportu týče. Konal se tu totiž už druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol za účasti škol z Lednice a Valtic. Největší novinkou byla soutěž v judu.

Do organizace letošního ročníku sportovního klání pro břeclavské, lednické a valtické školáky se zapojily všechny kluby sdružené v projektu FOSFA Sport, konkrétně oddíly FOSFA Lokomotiva Břeclav, FOSFA MSK Břeclav, FOSFA HC Lvi Břeclav, KST FOSFA LVA a Soukromá škola bojových sportů Břeclav. Děti tak mohly změřit svoje síly v atletice, volejbalu, fotbalu, stolním tenisu, florbalu a letos poprvé i v judu. Her se zúčastnilo více než osm stovek žáků prvního a druhého stupně základních škol i břeclavského gymnázia, přičemž pro vítěze bylo připraveno celkem 150 sad medailí.

Diváci byli svědky napínavých soutěží a utkání, v atletice dokonce i jednoho okresního rekordu. Rozhodující tu ale byla radost z pohybu a ze hry, v případě kolektivních sportů pak týmový prožitek a spolupráce. „Musím říct, že nadšení mladých je velice nakažlivé. A pro nás všechny, kteří jsme sledovali výkony mladých sportovců, z nichž se možná někteří v budoucnu představí na skutečné olympiádě, to bylo velice energizující a motivující. Jsem moc rád, že něco takto smysluplného můžeme v Břeclavi realizovat,“ ohlédl se za letošním ročníkem FOSFA olympiády břeclavských škol generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka. Zvláště pak ocenil skutečnost, že celé hry probíhaly v duchu fair-play.

S průběhem a výsledky FOSFA olympiády břeclavských škol 2024 se můžete seznámit na webových stránkách projektu FOSFA Sport.

Podpora dětského sportu společným zájmem Fosfa a města

Zahájení her bylo rovněž příležitostí k podpisu Memoranda o vzájemné spolupráci v podpoře mládežnického sportu ve městě Břeclavi, které spolupodepsali starosta Břeclavi Svatopluk Pěček a generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka. „Naším společným zájmem je navýšení podílu mladých sportujících ve městě vytvářením podmínek pro sportovní aktivity,“ shodli se oba signatáři.

Pro společnost Fosfa je podpora mládežnického sportu dlouholetou prioritou. „Pohyb prospívá nejen tělu, ale i osobnosti jako takové. Kromě toho, že podporuje odolnost, učí děti respektu a úctě. Rozvíjí též spolupráci, disciplínu, důvěru i smysl pro fair play, tedy hodnoty, které se pozitivně promítají do života i mimo sportoviště. Z dlouhodobého pohledu tedy chceme přispět k přípravě dnešních dětí na budoucnost a pomoci jim najít cestu k úspěchu a výjimečnosti nejen na hřišti, ale i v životě. Prostě k tomu BÝT NEJLEPŠÍM – jak zní i motto celého projektu FOSFA Sport,“ vysvětluje Ivan Baťka.

Z Břeclavi na olympiádu do Paříže!

První den břeclavské olympiády byl zároveň i slavnostní den pro šestici dětí, které se jako držitelé Speciálního ocenění FOSFA z prvního ročníku cen Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards v srpnu vypraví na letní olympijské hry v Paříži. Z rukou Ivana Baťky obdržely dvě sady oblečení, v nichž budou na olympiádě jako diváci reprezentovat Českou republiku i samotný projekt FOSFA Sport. Na programu budou mít jak účast na vybraných zápasech a soutěžích, tak prohlídku Paříže či návštěvu Českého domu. „Těší mě, že jako generální partner Českého olympijského týmu můžeme výrazným osobnostem našich sportovních klubů dopřát tento opravdu unikátní sportovně-společenský zážitek. Věřím, že si děti z Paříže odvezou vzpomínky, které je budou provázet po celý život,“ uvedl při předávání ocenění generální ředitel společnosti Fosfa Ivan Baťka.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav