30. května 2024

-fs-

Atletika

Tiskové zprávy

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 odstartuje 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly při organizaci sportovních her pro žáky základních škol z Břeclavi, Lednice a Valtic. Druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol proběhne v termínu 11.-14. června v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Novinkou letošních her bude soutěž v judu.

Připomeňme, že FOSFA olympiáda břeclavských škol navazuje na dlouholetou tradici závodů, při kterých poměřovali žáci základních škol z Břeclavi své síly v atletických disciplínách. Loni poprvé dostala akce díky generálnímu partnerovi – společnosti FOSFA – novou podobu. Spektrum soutěžních disciplín se rozšířilo o fotbal, volejbal, stolní tenis a florbal. V duchu motta projektu FOSFA Sport „Být nejlepším“ se do sportovního zápolení zapojilo přes osm stovek žáků základních škol a víceletých gymnázií z Břeclavi, Lednice a Valtic.

Obdivuhodné výkony i osobní příběhy

„Premiérový ročník FOSFA olympiády břeclavských škol byl, pokud jde o dětský a mládežnický sport, bezesporu jednou z klíčových událostí našeho regionu,“ ohlíží se za loňskou akcí jeden z hlavních organizátorů, Zbyněk Chlumecký, předseda atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav. „Šlo zároveň o důležitý krok k naplnění vize projektu FOSFA Sport – motivovat děti a mládež k pohybu. V paměti dosud všichni máme i některé pozoruhodné osobní příběhy, kterých jsme byli během loňského klání svědky. A pochopitelně mám radost z toho, že se akce odehrála za velmi úzké spolupráce většiny klubů z rodiny FOSFA Sport a že se do její organizace přirozeně zapojili jejich členové z vyšších věkových kategorií,“ říká Zbyněk Chlumecký.

„Jsem si jist, že i tentokrát bude FOSFA olympiáda břeclavských škol jedním ze sportovních vrcholů tohoto roku. A věřím, že stejně jako loni proběhne toto klání žáků břeclavských, valtických a lednických škol v atmosféře vzájemné spolupráce a podpory klubů z projektu FOSFA Sport. Obzvlášť mě pak těší, že se do organizace tentokrát zapojily opravdu všechny!“ poukazuje Ivan Baťka, generální ředitel společnosti FOSFA, na největší novinku letošního ročníku her – díky zapojení Soukromé školy bojových sportů Břeclav budeme poprvé svědky napínavých soubojů na judistickém tatami.

„Akce bude zároveň jednou z velkých příležitostí připomenout dětem hodnoty, které jsou důležité pro úspěch na sportovištích i v životě – respekt, úctu, disciplínu a důvěru,“ uvádí Ivan Baťka a avizuje další akci: „Letošní pomyslnou třešničkou na dortu by měla být výprava skupiny šesti výjimečných dětských sportovců z našich klubů na letní olympiádu v Paříži, kterou pro ně organizujeme na začátek srpna.“ O tomto unikátním projektu budeme již brzy detailně informovat jak na těchto webových stránkách, tak na sociálních sítích projektu FOSFA Sport.

 

Harmonogram FOSFA olympiády břeclavských škol:

úterý 11. 6.: atletika (2. stupeň ZŠ), volejbal (1.-5. třída)

středa 12. 6.: atletika (1. stupeň ZŠ), volejbal (6.-9. třída)

čtvrtek 13. 6.: hokej / florbal (8.-9. třída)

pátek 14. 6.: fotbal (4.-7. třída), stolní tenis (4.-9. třída), judo (2.-7. třída)

Detailní propozice jednotlivých sportů si můžete prostudovat ZDE.

 

Očekává se rekordní účast

I díky zařazení nového sportu na program her očekávají organizátoři další nárůst počtu soutěžících. Do loňského ročníku se zapojilo na osm stovek žáků škol z Břeclavi, Lednice a Valtic. Letos by účast mohla být ještě o pár desítek sportovců vyšší. Své reprezentanty vyšlou do letošních soutěží následující školy:

ZŠ Břeclav Slovácká

ZŠ Břeclav Na Valtické

Gymnázium Břeclav /2. stupeň/

ZŠ Břeclav Komenského

ZŠ Břeclav Kupkova

ZŠ Břeclav J. Noháče /1. stupeň/

ZŠ Břeclav Kpt. Nálepky

ZŠ Lednice

ZŠ Valtice

 

I tentokrát s podporou města

Stejně jako v loňském roce bude i tentokrát partnerem FOSFA olympiády břeclavských škol Město Břeclav. „Podpora sportu dětí a mládeže patří z dlouhodobého hlediska mezi naše priority. Pohyb a sport nejsou jen smysluplnou volnočasovou aktivitou, ale také jedním z klíčových faktorů zdravého vývoje mladé generace. Proto se rádi zapojujeme do finanční i jiné podpory aktivit, které mají za cíl děti a mládež rozhýbat. FOSFA olympiáda břeclavských škol má mezi nimi výsostné postavení,“ uvádí břeclavský místostarosta Milan Klim.

Zopakujme, že druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol se uskuteční v areálu TJ Lokomotiva Břeclav od úterý 11. do pátku 14. června. Přijďte i vy podpořit mladé sportovce v jejich boji o cenné kovy a jejich výkony odměnit svým potleskem. Detailní harmonogram spolu s propozicemi jednotlivých disciplín najdete na tomto odkazu: https://fosfasport.cz/fosfa-olympiada-breclavskych-skol/. V průběhu akce zde najdete i ohlédnutí za každým ze čtyř soutěžních dnů a průběžně doplňovanou fotogalerii.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav