16. června 2023

Petr Manuel Ulrych

Hokej

Aktuality

FOSFA olympiáda břeclavských škol - 4. den ve znamení florbalu

Florbalovým turnajem žáků 8. a 9. tříd se dnes uzavřel první ročník FOSFA olympiády břeclavských škol. Z vítězství se radovali florbalisté ZŠ Komenského, kteří ve finále porazili tým ZŠ Slovácká.

Turnaj byl uspořádán formou dvou základních skupin po třech týmech a následných bojů o umístění. Každá škola mohla postavit jeden tým a podmínkou bylo, že v každé čtveřici v poli musela být vždy jedna dívka.

Diváci byli svědky zajímavých a vyrovnaných utkání. Za redakci můžeme konstatovat, že se hrál florbal na možná až nečekaně dobré technické úrovni. Zatímco třeba v atletice (typicky při vrhu koulí či skoku dalekém) bylo znát, že někteří soutěžící s těmito disciplínami neměli velkých zkušeností, florbalový um většiny účastníků a účastnic byl velmi dobrý.

Z vítězství v turnaji se radoval tým ZŠ Komenského

Nejvíce zkušeností v turnaji prokázali hráči ZŠ Komenského – ve finále si poměrně snadno poradili s rivaly ze ZŠ Slovácká a uštědřili jim porážku 5:1. Bronzové medaile pak při slavnostním vyhlašování ozdobily hrudě žáků ZŠ Lednice. Ti v souboji o třetí místo porazili ZŠ Kupkova poměrem 4:1.

Celkové pořadí florbalového turnaje:

1.     ZŠ Komenského

2.     ZŠ Slovácká

3.     ZŠ Lednice

4.     ZŠ Kupkova

5.     Gymnázium Břeclav

6.     ZŠ Na Valtické

Speciální cenou společnosti Fosfa byl za svůj dnešní výkon odměněn Ondřej Ruml.

Speciální cenu společnosti Fosfa získal Ondřej Ruml

Garantem turnaje byl hokejový klub HC Lvi Břeclav. Za pořadatele jsme o zhodnocení požádali Filipa Hrbatého, který celý turnaj absolvoval coby rozhodčí. „Úroveň turnaje byla, myslím, dobrá. Děti se vytáhly a všechny makaly. Co mě těší, že se hrálo hodně v duchu fair play. Pár vyhrocených zápasů tam bylo, ale všichni to ustáli. Děti musím každopádně pochválit, jak ke hře a turnaji přistoupily, a je jedno, jestli to byli fotbalisti, hokejisti nebo florbalisti. Přestože pro nás jako hokejisty je organizovat florbalový turnaj trochu těžší, budeme si přát, aby florbalové akce dostaly v Břeclavi tradici a účastnilo se jich víc týmů a dětí,“ uvedl Filip Hrbatý a doplnil, že úroveň týmů byla dosti vyrovnaná. „Největší zkušenosti prokázal tým ZŠ Komenského, ale líbily se mi i výkony mladších hráčů a také dívek,“ dodal.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav